Wpis z mikrobloga

Uszanowanko

Wyszedł długi wpis wiec na początek tl;dr


Wstęp
Zdarzało mi się irytować niedziałającym playerem youtuba i pomyślałem że spróbuję coś z tym zrobić.
Korzystając z tego że istniejąca apka jest Open Source na licencji MIT pozwoliłem sobie ją sforkować i fixnąć irytujące mnie bugi.
Pomysł ten wyewolułował do lokalnej dystrybucji dla znajomych co na koniec przyprowadziło mnie tutaj, do szerszej społeczności - a nuż ktoś więcej na tym skorzysta.

Staram się w tym wpisie opisać czego można się spodziewać i z przyjemnością posłucham Waszych sugestii.

Co jest w apce?
To co jest w sklepie ma naprawione wszystkie bugi jakie znalazłem na tagu w Githubowych Issuesach (a przynajmniej ma naprawione wszystko co mnie irytowało).
Przykłady naprawionych bugów:
- Loop przy otworzeniu youtubowego filmu, który nie może być embeddowany
- Problemy z zapisywaniem czy odtwarzaniem wideo ze Streamable
- Problemy z odtwarzaniem niektórych gifów
- Nieoczekiwane zachowanie aplikacji, gdy na urządzeniu nie ma zainstalowanej aplikacji youtuba/jest sam Youtube Vanced
- Migotanie białym ekranem na starcie aplikacji mimo używania trybu nocnego
- Crashe apki przy zgłaszaniu samego siebie/swojego komentarza
i parę innych

Kod pozostaje otwarty, na tej samej licencji. Dzielę się obecnym stanem bo wg mnie jest już o tyle stabilniejsza, że warto ją mieć zainstalowaną obok isniejącej apki, da się na niej przeglądać mirko. Zapraszam do testowania!

Co nie działa?
- Zabrakło mi czasu zebu przywrócić funkcjonalność systemowych powiadomień, która mi się popsuła, gdy próbowałem dostosować aplikację pod aktualne wymagania sklepu Play
- Apka ma cały czas limit zapytań do wykopowego API :/ Próbowałem się kontaktować z supportem, ale w sumie nie dostałem jeszcze żadnej odpowiedzi. Nie wiem w sumie co się będzie działo jak go osiągnę.

Co dalej?
Nie deklaruję, że coś konkretnego z tego wyjdzie - nie wiem na ile starczy mi zapału. Na razie w wolnych chwilach przepisuje sobie rzeczy dla relaksu, naprawiam bugi. Marzy mi się, żeby zmieniać apkę w kierunku czegoś takiego czym jest Sync for reddit, przynajmniej jezeli chodzi o przeglądanie śmiesznych obrazkow.
Na tę chwilę przepisałem ze 2 ekrany (ekran Czarnej listy i Ustawienia) i na początek planuję je wyciągać tak, żeby mi się szybciej kompilowała, przy okazji poprawiając je delikatnie i pokrywając je automatycznymi testami jednocześne. Coś a'la Evolution, not revolution.
Udostępniam apkę jako Betę z założeniem, że może mi się zdarzyć, że coś nie będzie kompatybilne wstecz i będzie konieczne przelogowanie.
Gdyby coś poszło nie tak i nie będę miał możliwości rozwijania aplikacji dalej - wszystko jest na Githubie, zautomatyzowane. W planie mam dodać kogoś zaufanego do Githubowej organizacji by mógł kontynuować rozwijanie apki gdyby coś.

Jak pomóc?
W sumie to tylko instalując apkę i zgłaszając bugi które przeoczyłem. Albo dalej na #owmbugi (jeżeli mogę się podpiąć pod tag), albo bezpośrednio na wygodniejszych dla mnie (Github Issuesach)[https://github.com/otwarty-wykop-mobilny/wykop-android/issues]. W tej chwili nie proszę o kontrybucję, bo na razie srogo przerzucam kod z miejsca na miejsce i ciężko się będzie w odnaleźć, jeszcze nie wiem dokąd zmierzam.
I od razu uprzedzając: dopóki nowa apka posiada kod starej apki nie planuję udostępniać żadnej opcji wsparcia finansowego.

Linki
Apka do pobrania: https://play.google.com/store/apps/details?id=io.github.wykopmobilny
Nowa strona projektu: https://github.com/otwarty-wykop-mobilny/wykop-android

Na koniec chcę podziękować @feelfree i @Kroguc za całą pracę włożoną w apkę, bo dopiero teraz odkrywam że są featury, których normalnie nigdy nie korzystałem. Widać napracowanko!

#wykop #wykopmobilny #otwartywykopmobilny #otwartywykopmobilny2
osiemnascie - Uszanowanko 

Wyszedł długi wpis wiec na początek tl;dr

SPOILER

...

źródło: comment_1630562515acBSDiJ6Vu1Hz7vALdWdFL.jpg

Pobierz
  • 29
@Kroguc

jakby co to pamiętaj że jest jeszcze hybryda we flutterze która ui trochę była do przodu


Widziałem, wygląda fajnie, zwłaszcza bez hamburger menu.
Nie zostałem fanem Fluttera wiec zaczynam od tego co było napisane natywnie. Designer ze mnie żaden i na pewno będę patrzył na to co jest w hybrydzie jako inspiracji :P
Tylko dobrze rozumiem, że powiadomienia w ogóle nie działają?

@Michal0173: Tak jest. Stara apka robiła calla co 15 minut żeby sprawdzić powiadomienia - w mojej wersji tego w ogóle nie ma.

owm ma wlasna #czarnolisto bez upstreamu na wypok, teraz trzeba ja budowac od nowa? :(


@MienciuskiPajonk: Na pewno stara aplikacja nie ma upstreamu z serwisem? Z tego jak czytałem kod to wszystko bylo synchronizowane. Po zalogowaniu w ustawieniach powinnaś
czy stronnicowanie gorących przy dużej ilości tagów na czarno działa poprawnie?

eldo16: Móglbyś dokladniej opisać co nie działa? Nie dotykalem niczego w tym jak działa mikroblog, więc raczej nic nie będzie naprawione :/

@osiemnascie Sytuacja występuje jak większość lub wszystkie elementy z pierwszej strony gorących zawierają taki z czarnej listy, na kompie z tego co kojarzę nie ma problemu ale z aplikacji mobilnej nie idzie wtedy nic zobaczyć (paginacja jest wykonywana przed
większość lub wszystkie elementy z pierwszej strony gorących zawierają taki z czarnej listy, na kompie z tego co kojarzę nie ma problemu ale z aplikacji mobilnej nie idzie wtedy nic zobaczyć


@eldo16 Z tego co na szybko sprawdziłem to filtrowanie gorących jest i po stronie API oraz apka dodatkowo aplikuje swoje filtry (a.k.a. naprawia tagi ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Nie rozumiem jeszcze jak tutaj dziala paginacja, ale postaram
@feelfree Dzięki wielkie :) Na razie nie skorzystam z propozycji, bo poprawne zmergowanie się z tym co głównym repo byłoby calkiem skomplikowane i zajełoby chwilę czasu. Zmieniłem prawie wszystko jeżeli chodzi o to jak trzymane są dane wiec wypadałoby przygotować jakieś migracje. Na razie też sobie eksperymentuje z architekturą aplikacji i nie wszystkim możę się podobać to co robię w kodzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)