Wpis z mikrobloga

Niezmiernie bawi mnie, że Mata teraz to symbol wolności słowa i jakiejś walki politycznej z rządem w imię wyższej idei, wyzwolony artysta i tak dalej, a chłop po prostu jest z dobrego domu, ma w dupie karierę naukową czy zawodową, lubi rapować i jarać tonę zioła, a wszyscy nakręcają wokół niego spiralę podniecenia, dzięki czemu robi hajs xDDD

Nie mniej jednak według mnie to jest trochę tragiczny przypadek, bo oczywiście każdy może zostać kim chce, ale chłop jak wychodził odbierać tego Fryderyka i zaczął się wypowiadać, albo zacznę oglądać z nim wywiady, to trochę IQ mu ubyło jednak, ciekawe jak będzie wyglądać w wieku ojca

Według mnie on wcale nie chciałby być tym, kim jest i ta cała "Patointeligencja" to jakiś wyraz buntu i chęci bycia zwykłym chłopakiem z bloku, no ale jak mu teraz dają kupę siana zarabiać i go hypują, to jakoś to przełknie. Tylko że zbyt poważny to on nie jest, tak mentalnie trochę jak klasowy śmieszek w gimnazjum, taki niezbyt kumaty w dodatku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rapsy #hiphop #rap #niebieskiepaski #bekazlewactwa #mata #przemyslenia
S.....y - Niezmiernie bawi mnie, że Mata teraz to symbol wolności słowa i jakiejś wal...

źródło: comment_1630579284EZS596065Kdh9NzqukLLEX.jpg

Pobierz
  • 19
@Sok_Mandarynkowy: nie znam szczegółowo jego poglądów, a moje zainteresowanie nim minęło miesiące temu po hot16challenge, ale zauważ, że współczesna lewica to głównie dzieciaki z dobrych (a raczej bogatych) domów, których bogactwo zostało wypracowane przez rodziców dzięki kapitalizmowi (xD). Sojowa lewica to nie lewica. Najczęściej dzieciaki w fazie buntu, rozpieszczone, zagubione, zaburzone psychicznie, przekonane o swojej wyższości nad innymi i wyższości swoich poglądów. Oni gardzą klasą robotniczą, a pełną garścią czerpią z
Według mnie on wcale nie chciałby być tym, kim jest i ta cała "Patointeligencja" to jakiś wyraz buntu i chęci bycia zwykłym chłopakiem z bloku ale jak mu teraz dają kupę siana zarabiać i go hypują, to jakoś to przełknie.


@Sok_Mandarynkowy: Prawaków jak zwykle przerasta zrozumienie prostego tekstu xD

Ponadto śmieszy mnie robienie z Maty jakiegoś wieszcza politycznego jak on po Patoreakcji kompletnie nic nie nagrał związanego z polityką i robi
Interpretacja zawsze jest dowolna.


@Sok_Mandarynkowy: Okej, koncepcja śmierci autora, yada yada.

Nie, post to nie są moje urojenia, tylko ty po prostu jesteś zbyt prosty, żeby zrozumieć wszystko inne niż prosty przekaz.


@Sok_Mandarynkowy: Po prostu twoje urojenia polegają na tym, że tworzysz narrację, że po Patointeligencji istnieje na nim jakaś presja dotycząca tworzenia podobnych kawałków, jak to przecież prosty chłopak z Warszawy. I jakbyś na tym zakończył rozważania to okej,
interpretacja zawsze jest dowolna. Według mnie Mata obracał się w takim środowisku, że po jakimś czasie lepiej czuł się z blokersami, niż bogatymi ważniakami z rodziny/znajomych rodziny.


@Sok_Mandarynkowy: Mata w niejednym wywiadzie porusza ten temat, że od młodości wychowywał się na rapie "z ulicy i biedy" i zawsze miał kompleksy z tego powodu, że jest z bogatego domu. Przez co miał okres że spędzał czas z "patologią", ale uważa się raczej
GzS - > interpretacja zawsze jest dowolna. Według mnie Mata obracał się w takim środo...
@Sok_Mandarynkowy: Myślę że owszem, nagrał kawałek o #!$%@? rządu (nie wiem co konkretnie bo nie słucham i nie śledzę jego kariery) ponieważ coś go wtedy zainspirowało, a inni trochę na siłę i wbrew niemu zrobili z niego kogoś kto walczy z systemem ¯\(ツ)
@dubstract: Ale lewica w zasadzie nigdy nie wywodziła się z biedoty (przynajmniej nie w większości). W dużej mierze byli to potomkowie burżujów. Ojciec Engelsa był właścicielem fabryki. Marks i Lenin też nie należeli do najuboższych, a Dzierżyński był szlachcicem.