Wpis z mikrobloga

@Rodriquez: Powtarzasz mity sprzed 20 lat. Wszystko co jest w tym gównie jest jawną informacją, znane jest konkretne pochodzenie mięsa w danej placówce i nie ma tam niczego nadzwyczajnego. Takie duże sieciówki są pod okiem wszystkich, sanepidu, ekologów, jakichś aktywistów żywieniowych. To samo z McDonaldem. Pogadaj z pracownikami, tam ci co mają styczność z jedzeniem to nawet podrapać się po głowie nie mogą.

No to taką samą radę powinieneś dać temu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gooway: W obliczu tego, że ceny półproduktów i w ogóle koszty całej pracy rosną, to żeby produkty w sklepach były w mniej więcej tych samych cenach to manipuluje się albo składem albo pojemnością. I tak restauracje dają lżejsze wagowo sałatki, w sklepach napoje są w mniejszych butelkach itd. Nie ma sensu wykorzystywanie tej tendencji do szkalowania jakiegoś konkretnego produktu bo wszyscy tak robią żeby klienci nie byli aż nadto przerażeni.
@gooway: longer - jak miałem coś zjeść w KFC to zawsze brałem te kanapki. Po kilku latach przerwy jak znowu spróbowałem longera i wpieprzałem suchą bułkę przekąszoną gryzem mięsa to zrezygnowałem z tej kanapki, a co za tym idzie z tej knajpy. Już wolę poszukać McD i wziąć jakiegoś burgera. Tyle, że zdarza się to raz na rok.
@panelpodlogowy: gramatura się musi zgadzać, żeby przykładowo klient nie dostał 0,5kg kurczaka jak zamawiał 250g, bo akurat jest większy kawałek
ale jak to wygląda tak jak na zdjęciach to coś poszło bardzo nie tak w kuchni ( ͡º ͜ʖ͡º)
@gooway: Mieszkam w UK i #!$%@? bym takie KFC jak ze zdjęcia. Od kiedy jestem w UK nie jem KFC bo jest nie dobre. Totalnie co innego niż w PL. Wiec nie narzekaj aż tak
Z KFC tylko hotwings... I to nie w każdym lokalu.
Zazwyczaj proszę o jednokostne wtedy można się tym najeść.

Longery i inne kanapki to porażka.