Wpis z mikrobloga

Kolega właśnie wcina dietę pudełkową, a mnie wzięło na małą refleksję.

Przyjmijmy, że jedno opakowanie po takim jedzeniu waży 5 gramów, nie mam wagi by to sprawdzić ale może tyle być. Takich opakowań jest 4-5 na dzień. Czyli jakieś 20 gramów plastiku na dzień.

Dieta taka przeważnie dostarczana jest przez 20 dni w miesiącu, co daje 20 x 20, czyli 400 gramów plastiku.

Pomnóżmy to przez ilość klientów takiej diety, gdzie z pewnych źródeł wiem, że to około 35 tysięcy (duża aglomeracja). To daje 400 x 35000, czyli 14 mln gramów, czyli 14 ton plastiku, miesięcznie.

A ty jak tam? Zadowolony, bo kupiłeś papier toaletowy zapakowany w papier, a nie w folie?

#plastik #ekologia #patologiazmiasta #dietapudelkowa
  • 58
źródło czego? Trudno ci uwierzyć, że w milionowej aglomeracji jest 35 tysięcy klientów? A to tylko jedna z wielu firm kateringowych w tej okolicy.


@Iskaryota: To jest nierealne, nawet żeby w przeciągu całego miesiąca jedna taka firma miała 35k pojedynczych zamówień. To by było ponad 1000 zamówień dziennie po 5-6 pudełek. Średniej wielkości pizzeria w ciągu dobrego dnia sprzedaje ze ~200 pizz, które są łatwe i szybkie, a tutaj mówimy o