Wpis z mikrobloga

Mireczki, doradźcie co zrobić. Mam możliwość kupić telefon #samsung #s21 w dobrej cenie (prawie 1000zł taniej niż obecnie w sklepie). Sprzedaż z drugiej ręki. Telefon obecny właściciel otrzymał na przedłużenie umowy w #tmobile i jest jeszcze nawet fabrycznie zapakowany. Po kilku minutowej rozmowie Pan wydawał się prawdomówny, z niczym się nie krył. Przesłał mi fakturę, gdzie są jego wszystkie dane, IMEI urządzenia itd. Telefon jest podpięty pod jego firmę i spłacany w ratach. Jak myślicie, ryzykować i brać? Przed czym uważać?

#umowa #raty #olx #sprzedaz #telefony #smartfon
  • 11
Przed czym uważać?


@Kamzil: Przed tym, że gość przestanie spłacać raty i Ci zablokują telefon ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Temat woda, często pojawiają się takie oferty, że ktoś bierze telefon w raty u operatora i wystawia od razu na sprzedaż, bo np. potrzebuje szybko kasy.
Kumpel raz tak kupił iPhone w Lombardzie i po 2 miesiącach telefon mu zablokowali. Poszedł więc do tego lombardu i na szczęście
@dawid110d: mozesz sprzedac na Ukraine gdzie bedzie dzialal, telefon jest sprawny tylko blokowany po IMEI. Ktos podawal strony do wyszkuania po IMEI czy telefon nie jest w kredycie. Zadzwon @Kamzil do tmobile na infolinie i zapytaj o url albo wygoogluj szybciej bedzie. Jak jest w kredycie to nie tykaj.
@dawid110d: @marsjanin2012: Jest wzięty na raty na 3 lata jako przedłużenie umowy na firmę. Pan twierdzi, że posiada tez inne telefony od wielu lat w T-mobile i raczej nie chciałby wskoczyć na czarą listę. Z danych kontaktowych to mam adres do tego Pana, numer kontaktowy, dane firmy, fakturę również otrzymam w razie jakbym chciał skorzystać z gwarancji. Prześwietliłem OLX i ma też wystawione inne rzeczy, konto od 2013 roku, facebook
@Kamzil: wyglada ok ale co ci mam powiedziec? Ryzyko jest zawsze, nawet jak idziesz isc po bulki to moze cie skasowac pijany janusz w fordzie escorcie. Kiedys nie blokowali a scigali dluznika tylko za nie placenie rachunkow, od wielu lat blokuja sluchawki i jest problem. Na wuj jakis drogi telefon? Ja mam zawsze jakies tanie marki i jest ok. Zawsze mniej szkoda jak sie potlucze czy zepsuje.
@dawid110d: bo jak widac go nie stac i szuka porady, sam napsial to mowie. Moze mu do rozsadku przemowie. Mam LG, mam Realme dzialaja spoko. Kosztuja ulamek drogich marek. Takie tam pytania z dupy, jak kupi od uczciwego to bedzie sie cieszyl okazyjnym zakupem, jak kupi od #!$%@? albo dobrego co popadl w dlugi i przestal splacac to bedzie mial cegle do handlu z Wanią i Saszą ( ͡° ͜
@Kamzil: Branie dzisiaj telefonu z drugiej ręki spłacanego ratalnie u operatora to ryzyko. Tu już nawet nie chodzi o próby oszustwa a zwykle zawiłe historie życiowe które mogą spowodować brak spłat raty. Tym sposobem ty pośrednio zostaniesz z telefonem bez żadnych funkcji.