Wpis z mikrobloga

Cześć.
Na bazie wczorajszych postów chciałbym dowiedzieć się coś więcej o temacie wazektomi.
Trochę poszukałem w Internecie i jest kilka namiarów.
Ktoś może polecić coś konkretnego? Rozsądnego cenowo i z rejonu północnej Polski?
Jakie macie z tym doświadczenia. Jak duża w skali Pearla jest skuteczność tej metody?
Żadnych zmian w sprawności seksualnej i zmiany w doznaniach?
#wazektomia #ciaza #aborcja
  • 10
Wiem że to pewnie przesada, bo przecież nasieniowody same się nie zrosną ale lepiej dmuchać na zimne?


@kretoslaw25986:
Jest to bardzo mało prawdopodobne, ale zarówno wczesne jak i późne rekanalizacje nasieniowodów się zdarzają.
Najczęściej spotykaną liczbą jeśli chodzi o niechcianą ciążę po udanej wazektomii (czyli takiej, której skuteczność została zweryfikowana badaniem nasienia) jest 0.05 % czyli 1 na 2000. I mało i dużo jednocześnie.
Ktoś może polecić coś konkretnego? Rozsądnego cenowo i z rejonu północnej Polski?


@kretoslaw25986:
Mogę polecić tylko tego lekarza, który mi robił i wielu Mirków też go poleca, czyli dr Kulik.

Żadnych zmian w sprawności seksualnej i zmiany w doznaniach?

Nic drastycznego na pewno. Jakieś drobne odczucia w jądrach podczas intensywnego seksu, albo dłuższej abstynencji.
2k, miałem u dr Siwika, ale nie wiem, czy jeździ jeszcze na północną stronę. Ja robiłem w Warszawie. Przez kilka lat już nie stosujemy żadnych innych zabezpieczeń. Nic nowego na świecie się nie pojawiło :) Seks nawet lepszy niż przed - brak gumek etc.