Wpis z mikrobloga

Czy tylko mnie przez ostatnie lata piłka nożna obrzydła?

- mecze przy takiej dziadowej intensywności są zwyczajnie za długie, przysłowiowe 90% meczów, które zaczynam oglądać nie kończę
- #!$%@? sędziowanie mimo #!$%@? video powtórek
- era słabych piłkarzy - brakuje im finezji, polotu, czystego geniuszu, co robił beckham, zidane, Eto, Ibra, ronaldinho, figo, ronaldo... Ębape, Haland czy Lewy to są bardzo dobrzy piłkarze, ale umówmy się, oni są pragmatyczni, a nie finezyjni
- symulki, udawanie fauli
- cyrki z rasizmem, odwoływanie meczy, bo sędzia powiedział czarny kolor
- pozywanie, klękanie, śledztwa, cyrki

Piłka nożna potrzebuje zmian. Połowa 30 min i niech #!$%@?ą igrzyska śmierci, a nie dreptanka i holowanie piłki jak starego passata do majstra. Ktoś chciał coś zmienić to superliga zła, tylko w lidze mistrzów najlepsze starcia!!!!11111 Oglądam Barcelona - Bayern i kończę po pierwszej połowie, bo zwyczajnie szkoda mi na to czasu, zero emocji, zero zaciekawienia, wolę obejrzeć serial, albo pograć w grę. Era 2000-2010 to była złota era w piłce, najlepsza dekada piłki klubowej.
Epoka 2010 -2015 Messi vs. Ronaldo też pozwoliła się nacieszyć piłką, ale teraz mamy już ich zmierzch i te emocje nie wrócą.

Jak wam się ogląda dzisiejszą piłkę?

#mecz #pilkanozna
Pobierz
źródło: comment_1631649762AgZ0ObHw3JIBjzuFhRmj80.jpg
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MarteenVaanThomm: zgadzam się w 100% a jeszcze sposób wykonania var na mistrzostwach Europy to zupełnie totalna porażka. Tu trzeba rewolucji a nie ewolucji. Jak w USA koszykówka się nie oglądala to zmienili przepisy żeby była atrakcyja dla ludzi, kibiców, bo to od nich leci kasa na sport. A piłka nożna stała się nieatrakcyjnym widowiskiem. Zwłaszcza mecze 0:0
@MarteenVaanThomm: nie chodzi nawet o to co napisałeś chociaż tez ale takie lata 2000-2005 np, kupowało się co wtorek piłkę nożna żeby przeczytać w dzień za gowniaka od deski do deski i przy okazji poznać wszystkie wyniki z całej europy. teraz mam mniej czasu, nie śledzę składów, rozgrywek poza BPL, na meczach więcej szopek, magia piłki zniknęła... zreszta to się tyczy tez gierek w tym klimacie, w cm3/4 czy fm 05
@MarteenVaanThomm: Pilka poszla w inna strone. Wiekszosc pilkarzy z topu jest wszechstronna i potrafi grac w ataku i obronie. W najlepszych zespolach liczy sie kolektyw, a nie pojedynczy zawodnicy, dlatego sytuacje, ze 1 Ronaldo mija dryblingiem 5-6 zawodnikow sa rzadkoscia, bo przeciwnicy bronia i atakuja cala druzyna.
Osobiscie nie potrzeba mi tez specjalnych zmian w pilce noznej. Cenie sobie odmiennosc stylu gry poszczegolnych druzyn i nawet ten Juventus z przed kilku
@MarteenVaanThomm: opisałeś też moje podejście, 2h mojego czasu to zbyt dużo aby je poświecić na często mecz o nic. Oglądam wybrane mecze w fazie pucharowej LM, reprezentacje, i co lepsze mecze ME i MŚ (wszystko z komentarzem mirko który jest pasjonujący). Tak na codzień to obejrzenie #golgif i #meczgif mi wystarczy.
@MarteenVaanThomm: dziadku wstawaj, zesrałeś się. Wydaje mi się, że patrzysz przez okulary nostalgii. Przecież edycje ligi mistrzów z finałem w 2019 i 2020 to były niesamowite rollercoastery a finezji tam nie brakowało. Po prostu za mało oglądasz teraz i nie przeżywasz tego tak mocno jak narracji za dawnych lat.