Wpis z mikrobloga

#huawei #google #telefony

Mirki, kupiłem Huawei P30 Pro z "europejskiej dystrybucji". Po wstępnej konfiguracji okazuje się, że telefon nie ma Sklepu Play (choć na liście aplikacji wisi coś o nazwie Usługi Google), a klawiatura do wyboru jest tylko chińska (mimo że język i region wybrany polski).

Generalnie telefon jest nowy i chciałbym go zostawić, ale pytanie, czy jest opcja wgrania np. polskiego softu? Da się jakoś "wgrać" Sklep Play?
  • 8
via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 2
@donlewski: p30 pro musi mieć usługi Google, reset do ustawień fabrycznych, ew. Najpierw pobierz sklep Play z apkmirror i zainstaluj może będzie wszystko ok


@donlewski nie ogarniam po co ludzie tak potrzebują tego google ( gówna ) jakie smartfony nie mają google które wersję Huawei? Chętnie kupię.

@Marcymon: przecież bez usług Google nie zrobisz wielu podstawowych rzeczy o czym sam się przekonałem chcąc wypożyczyć hulajnogę czy zamówić ubera będąc akurat
@Mikiedbp dzięki za pomoc, ale w sumie coś samo "wskoczyło" jak skorzystałem z opcji Phone Clone z drugim P30 Pro, który miał usługi Google aktywne. Wszystkie aplikacje i Sklep Play zsynchronizowały się z nowym telefonem i wygląda na to, że działa jak trzeba. :)
@Mikiedbp: Nie zadzwonię, nie zrobię zdjęcie, nie napiszę sms chłopie daj se spokój nie karzy telefonu używa jako komputera i mówi na to podstawowe rzeczy. Ja jak od razu po kupnie poco instaluje miui eu i wszystko od google wylatuje dosłownie wszystko!
@donlewski no to jak mapy są dla ciebie bardzo istotne to korzystaj Jezus Maria no to co mnie to interesuje dla mnie to jest gówno warte oprogramowanie które łatwo mogę zastąpić a przynajmniej nikt mnie nie podsł#!$%@? nie kontroluje tego co mi pokazać co nie.
@Marcymon ale to Ty dzwonisz, człowieku. XD Napisałeś w mojej nitce, w której pytam o usługi Google'a i atencjonujesz się z tym, że Ciebie one nie obchodzą. I jeszcze czujesz się tak ważny, że myślisz, że kogoś tam na górze interesuje podsłuchiwanie Ciebie.