Wpis z mikrobloga

@mleko23 Nawet mecz przerwali na wieść o śmierci papaja. 1 kwietnia 2005 roku Lech grał w Poznaniu z Pogonią. Byłem na tym meczu jako dzieciak. Pamiętam że jakoś w pierwszej połowie grupka kibiców zaczęła skandować "przerwać mecz". Chyba nawet jakiś kibic wbiegł na boisko i powiedział coś sędziemu. Potem z głośników odezwał się spiker, poprosił wszystkich o powstanie i poinformował że zmarł papież Jan Paweł II. Cały stadion wtedy zamarł. Nastąpił mega
@mleko23: Pamiętam że byliśmy u dziadków wszyscy z rodziną i TV sobie tam gdzieś grało w tle. I tak nagle przerwa w transmisji i rodzinną biesiadę przerwał komunikat że papież umar xD Zapadła przez chwilę niezręczna cisza, dziadek zmieniał kanały ale wszędzie było to samo więc wyłączył TV i dostał #!$%@? od mojej mamy i babci "bo to przeciyż papież świnty" xD
Baaa to to nic, ludzie którzy normalnie do kościoła nie chodzili, codziennie po pracy chodzili na ,,czuwanie" do kościołów


@sayanek: i zobacz, jak ludzie potrafili wtedy się zjednoczyć. Daleki jestem od twierdzenia "kiedyś to było", ale nie wyobrażam sobie, by dzisiaj, w tak podzielonym i skłóconym społeczeństwie coś takiego było możliwe.
@mleko23: Pamiętam jak dziś, byłem wtedy o 21:37 w klubie i podrywałem laski i nagle wyłączyli muzykę zapalili światła i powiedzieli, że koniec imprezy i wszyscy muszą wyjść. Nie podobało mi się to, ale wtedy wszyscy mieli ogromny szacunek dla tego człowieka, następnego dnia wszyscy sami wyszli na ulicę. Dziś już nie ma takich autorytetów, nie ma ani ludzi uważanych wielkich, ani nie ma szacunku, jak widać po zdziwieniu w komentarzach.
@Majku_: Też ludzie byli skłóceni, ale to były czasy gdzie Papież był uważany za świętego. Obie strony barykady go uwielbiały. To był taki Lewandowski tamtych czasów.
Ludzie nie wiedzieli, a jak słyszeli to nie wierzyli w pedofilię u księży, i nikt, kurde nikt by nie powiedział że Papież wiedział o tym i pomagał to ukrywać. Przecież w latach 1995-2005 za powiedzenie złego słowa o papieżu na głos, można było na mieście
@sayanek: pamiętam te czasy :) Film rmvb ściągał się 2-3 dni przez eMule, by na koniec okazało się, że to jakość cam nagrywana z ręki w kinie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czasy był inne, ale podziały były, owszem. W końcu era moherowych beretów to lata 2005-2007. Niemniej nie pamiętam aż tak wzajemnej agresji. Mam na myśli mainstream i media, bo na ulicy agresja była i będzie. Dzisiaj