Wpis z mikrobloga

#jazdanasuwak #drogi #polskiedrogi #samochody #przepisydrogowe #prawojazdywchipsach
wczoraj spotkała mnie taka sytuacja:
jechałem środkowym pasem z zamiarem zjechania na prawy pas. Na prawym pasie był korek, auta jechały w małych odstępach ok 10 km/h. Czy w tej sytuacji również obowiązuje jazda na suwak? Finał był taki, że zrównałem prędkość z autami z prawej i w miejscu zaznaczonym na czerwono próbowałem zmienić pas, zostałem strąbiony przez auto, które było za mną na prawym pasie.
Jeśli popełniłem błąd, to w którym miejscu powinienem zmienić pas? Zatrzymać się, wbić prawy kierunkowskaz i czekać na kogoś uprzejmego kto wpuści?

PS: wiem, prawo jazdy znalazłem w czipsach i już odesłałem je do ministerstwa
Pobierz Jacv - #jazdanasuwak #drogi #polskiedrogi #samochody #przepisydrogowe #prawojazdywchi...
źródło: comment_16318747109qu3Lw8QuNcJo29pCj9UKf.jpg
  • 25
Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać, z wyjątkiem ust. 4a i 4b, oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas ruchu z prawej strony.

4a. W warunkach znacznego zmniejszenia prędkości na jezdni z więcej niż jednym pasem ruchu w tym samym kierunku jazdy, w przypadku gdy nie istnieje możliwość kontynuacji jazdy pasem ruchu z powodu wystąpienia przeszkody na tym pasie ruchu
@OLLEKS: a bo to człowiek wie, na kogo się #!$%@?ł? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
no może tak, ale jak tam skręcić żeby się nie wjebywać następnym razem?
kilkanaście metrów 'za plecami' na zdjęciu jest skrzyżowanie z którego wyjechałem na tę drogę
@Jacv: też bym strąbił na miejscu gościa za tobą - jak chcesz skręcać, to zmień pas na początku, a nie tuż przez rozwidleniem, logiczne, że wtedy się nie wbijesz bez wyhamowania wszystkich za sobą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czasem się zdarzy zagapić, ale w #!$%@? dzbanów omija korek w ten sposób i nie dziwię się, że ludzie się #!$%@?ą na coś takiego, bo blokuje to i tych
@aksal89: wiem, tak to mogło wyglądać, ale akurat nie chodziło mi wtedy o odrabianie cennych sekund. Kilkanaście metrów 'za plecami' na zdjęciu jest skrzyżowanie z którego wyjechałem na tę drogę i zastałem już sznurek aut na prawym
@OLLEKS @aksal89 Ale mam nadzieję, że zdajecie sobie sprawę, że nie zawsze da się zmienić pas na początku? Zakładając w poniższym miejscu korek na prawym pasie jak to Punto, sznurek aut stoi, to stosując się sztywno do przepisów nie mogę w ogóle zmienić tu pasa na prawy i pojechać na górę tylko co najwyżej mogę pojechać prosto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz vertical - @OLLEKS @aksal89 Ale mam nadzieję, że zdajecie sobie sprawę, że nie zawsze...
źródło: comment_1631875839f5ksu3VZctudg5GwC3JLxQ.jpg
Ale mam nadzieję, że zdajecie sobie sprawę, że nie zawsze da się zmienić pas na początku?


@vertical: Jasne, że tak. Kulturalnie włączasz się na końcu, na wysokości której możesz. Inni widzą skąd wyjechałeś, wpuszczają, koniec tematu. Nikt pretensji nie ma.