Wpis z mikrobloga

Mirasy jak wybrać rozmiar opon (°°

wiem, że mam Renault Clio, auto będę miała dopiero w poniedziałek, wiem, że jest na innych alufelgach niż oryginalne chyba 15. Jaki rozmiar opon mam wybrać?

Brat mówi, że jak są felgi 15, to po prostu mam szukac opon na 15 a innymi rozmiarami się nie przejmować, bo felga jest "uniwersalna" a profil opony już nie

prawda to?

#samochody #opony
Pobierz jmuhha - Mirasy jak wybrać rozmiar opon (╯°□°)╯︵ ┻━┻

wiem, że mam Renault Clio, au...
źródło: comment_1631893644HnRaXp9UXPwRshPdVb9BL6.jpg
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jmuhha: ja też bym poczekał do poniedziałku i sprawdził jaki rozmiar opon jest homologowany do Twojego samochodu. Widoczne powinno być to na tabliczce znamionowej na lewym słupku (otwierając drzwi od kierowcy).
@kidrys: Jak się mierzy profil felgi?

@jmuhha: Brat się nie zna. Rozmiar ma znaczenie. Najlepiej jak te nieoryginalne felgi są takiego samego rozmiaru jak felgi oryginalne. Wtedy kupujesz takie opony jak na zdjeciu (rozmiar dedykowany do modelu). Jeśli nie, to opony takie jak są obecnie założone, bo pewnie ciężko będzie sprawdzić jakie parametry ma felga.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jmuhha: jeśli chcesz już teraz zorientować się w odpowiednim rozmiarze opon to możesz też posiadając numer nadwozia (VIN, na pierwszej stronie dowodu rejestracyjnego, 17 znaków) zadzwonić do każdego ASO Renault i w dziale części powinni bez problemu rozkodować samochód i podać jakieś opony były założone fabrycznie. Nie tylko sam rozmiar ale często też indeks prędkości (wyrażany literą) oraz nośności (wyrażany liczbą) danej opony.