Wpis z mikrobloga

Miruny, podjąłem challange odstawienia trucizny, od której byłem tak uzależniony, że nie mogłem zrobić dnia przerwy. Mówię o kofeinie. Wykorzystałem, że się czułem źle trzy dni temu i nie wypiłem kawy, tylko leżałem w łóżku. Postanowiłem, że będę to ciągnął najdłużej jak się da. Kofeina mi nie służyła i namieszała w układzie nerwowym i trawiennym.

Dziś jest czwarty dzień. Jeszcze czuję ból głowy i senność.

Mam nadzieję, że uda mi się wytrzymać jak najdłużej i ciało się zregeneruje, będzie lepszy sen. Mówią, że kofeina zdrowa, ale mnie to ewidentnie nie służyło i źle na mnie wypływało. Może mam taki organizm, ale o wiele lepiej czuje się bez kofeiny. Spokojniejszy i zasypiam w 15 minut. Jak piłem kawę to znacznie dłużej, nawet jeśli piłem tylko jedną, małą rano.

Pewnie wrócę do tego, ale przerwa dobrze zrobi i po przerwie będzie lepiej działać.

#kawa #kofeina #yerbamate #herbata #uzywki #narkotykizawszespoko #uzaleznienie #odwykkawowy #bezsennosc #nauka #mozg #medycyna
  • 28
@maciej1984: Powodzenia, wiem jakie to ciężkie, ale tylko ten jeden dzień przetrwać. Możemy razem aktualizować ten challange i się dopingować, żeby wytrzymać jak najdłużej.

Daj znać jutro jak poszło. Ja już nie pije to kupie jutro jakieś minerały, magnez etc, żeby uzupełnić to co wypłukało.
@maciej1984: Polecam spróbować różeniec górski. W aptece preparat nazywa się Rhodiola Rosea, o wiele korzystniejsze działanie. Ja już wszystkiego próbowałem i to jest najlepszy zamiennik kawy i ogólnie najlepszy adaptogen do pracy. Daje inny rodzaj pobudzenia. Łagodniejszy, poprawia nastrój i taką klarowność myślenia. Zen szeń, ashwagandha etc na mnie nie działają w ogóle, a to tak.
@Ynfluencer ja też ostatnio odstawiłam, ale u mnie to 2 pierwsze dni ból głowy i już nie mam ochoty pić. Piję od 13 roku życia i nawet żadnego efektu pobudzającego nie dawała, mogłam wypić i iść spać. Ale ostatnio energetyka wypiłam i tak mnie pobudziło, że byłam w szoku, że to tak działa, jak już mózg nie jest uzależniony od kofeiny. Plus też mam problemy z układem trawiennym od lat, możesz mieć
@Ynfluencer: a jakie masz tętno/ciśnienie ? To że masz problemy z zasypianiem, a zdrugiej masz problemy z sennością. Może oznaczać to też że jesteś na coś chory i stąd te problemy.
@oremi: Na badaniach nic nie wychodzilo. Generalnie zawsze wyniki były ok. Ciśnienie i tętno w normie, chyba, że się czymś zestresuję. Generalnie jak odstawiłem kawę to teraz czuję, że mój sen jest o wiele lepszy, bardziej regenerujący. Lepiej mi się oddycha, myśli, jestem spokojniejszy.

Nie służy mi kofeina i tyle. Bez niej czuję się 10 razy lepiej. Tak jest od zawsze.