Wpis z mikrobloga

#budownictwo #budowadomu

Hej mam pytanie.

Czy warto kupić trójkątną działkę, jeśli jest stosunkowo tania i dobrej lokalizacji? Przyłącza jakieś 70m od działki, z dwóch stron las (nie przylega do działki, ale jest blisko). Działka średnio 50 tysięcy tańsza, niż średnia rynkowa w tej lokalizacji. A ceny rosną. Warunki zabudowy super, z minusów ochrona konserwatora i konieczność wybudowania przydomowej oczyszczalni ścieków.
Działka lekko ponad 1000m, dozwolone 30% zabudowy.
Help.
  • 12
@Sakad: Jak zachowasz wymagane odleglosci od granic dzialki do scian domu, to gdzie bedzie ta oczyszczalnia? Ona też musi mieć zachowane pewne odległości od granic, studni itd wez sobie to najpierw rozrysuj
@Sakad: narysuj sobie ją w skali (albo wydrukuj mapkę z geoportalu) i spróbuj wrysować dom, z zachowaniem niezbędnych odległości, sama zobaczysz, co wychodzi. Jak działka w fajnym miejscu to bierz.
@Sakad: sprawdz czy masz warunki zabudowy konkretnie na ten numer działki, który kupujesz.
nie przed podziałowe.

przyłącze 70m od działki? wyślij wniosek do zarządcy sieci by potwierdził fakt, że cie przyłączy do sieci.
tam jest sieć rozdzielcza potrzebna a nie przyłącze, to za daleko. (no chyba ze prąd to luz)
@Stealth:

5) SZCZEGÓLNE WARUNKI ZAGOSPODAROWANIA TERENÓW ORAZ OGRANICZENIA W ICH UŻYTKOWANIU, W TYM ZAKAZ ZABUDOWY:

a) ustalenia dotyczące zasad ochrony dziedzictwa kulturowego, zabytków, dóbr kultury współczesnej: ᠆ teren położony jest w strefie E2 ochrony ekspozycji historycznego układu ruralistycznego wsi Zbychowo, obowiązują ustalenia podane w §7 ust. 4 pkt 2, ᠆ w północnej części terenu występuje strefa ochrony konserwatorskiej - ochrony archeologicznej (oznaczona na rysunku) - w strefie obowiązują ustalenia zawarte w
@Sakad do tego kto wodę daje w tej wsi. Nie wiem kto jest dostawcą. Czy jest sięc jakiegoś przedsiębiorstwa wodnokanalizacyjnego czy może gmina ma swoje źródło i gmina wodę zapodaje przez swój jakoś zakład komunalny. Nie ma promocji na działki więc sprawdził bym dwa razy. Te zapisy też bym sprawdził...układ ruralistyczny z tego co tak sobie wyobrażam to widzę w głowie jakąś więs z jedną główna ulica przez środek, drzewa przy skraju
@Jarek_P: Mam mapkę, ale zupełnie nie wiem ile miejsca trzeba dla takiej oczyszczalni :/


@Sakad: Dla czteroosobowej rodziny możesz przyjąć (pomijając na jakim gruncie jest działka), ze powinno wystarczyć ok 40 metrów drenażu, czyli np 2x20 albo 3x13m, odległości między nitkami drenażu min. 1,5m początek i koniec oczyszczalni min. 2m od granicy działki. W przypadku komór albo tuneli rozsaczajacych, skrocisz długość znacznie. Koniecznie musisz sprawdzić jak głęboko są wody gruntowe,
Pobierz JaroslawKeller - > @JarekP: Mam mapkę, ale zupełnie nie wiem ile miejsca trzeba dla t...
źródło: comment_1632176744jBLuF2hcO02sKHig5XJjAQ.jpg