Wpis z mikrobloga

Jak to jest, że na różnych forach żużlowych wini się Rusko, że to jakiś grabarz żużla? A tymczasem w prawdziwym życiu, to Stal Gorzów i Motor Lublin zakazał startu swoim zawodnikom w meczach ligi szwedzkiej. Prezesi tych dwóch klubów takimi rozwiązaniami niszczą po prostu szwedzki żużel.
https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/961585/zuzel-bartosz-zmarzlik-z-zakazem-startow-polska-kontroluje-rynek
Mam nadzieje że w Lublinie i Gorzowie będą z siebie dumni gdy umrze żużel w Szwecji.
#zuzel
Pobierz W.....m - Jak to jest, że na różnych forach żużlowych wini się Rusko, że to jakiś gra...
źródło: comment_1632300667SDtlVqWKgZMML2NFPTHNC8.jpg
  • 14
@Wedam: Przecież taki zakaz powinien być od dawna we wszystkich zespołach. Polskie kluby płacą najwięcej i zawodnicy nie powinni ryzykować kontuzji dorabiając sobie gdzie indziej.
@GeWa: to prawda, najlepiej żeby żużel był tylko w Polsce. Po co nam inne kraje i ligi, lepiej się bawić we własnym sosiku. 5 rund GP w Polsce, może jedna w Pradze, IMŚ też w Polsce. Tylko ciekawi mnie kto za 10 lat oprócz Polski miałby jechać w IMŚ. Może zamiast tego mecze Polska vs. Reszta Świata.

Mało tego, polskie kluby płacą najwięcej, ale z ekstraligi. I i II ligę też
@Wedam: Chłopie o czym Ty piszesz? Co mają niższe ligi w kraju (w których zawodnik nie może jeździć) do lig zagranicznych? Inne kraje i tak od dawna są w dupie z zawodnikami i w DPŚ już dawno był problem z zebraniem 4 drużyn z 4 sensownymi zawodnikami na finał, a o wcześniejszej rundzie już nawet nie wspominam.
Co Polski klub, który wykłada 1-2 mln za sam podpis interesuje jakakolwiek zagraniczna liga?
@JezdziecMiedziany: a Maciek nie pojechał, bo był słabszy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Co mają niższe ligi w kraju (w których zawodnik nie może jeździć)


@GeWa: a dlaczego jest ten zakaz? Przecież klub z ekstraligi mógłby zapłacić więcej za jeden mecz, niż I Liga za cały sezon, jakby przytrafiła się kontuzja lidera. Dlaczego istnieje taki zakaz?

Jeżeli zawodnicy chcą jeździć gdzieś indziej to niech nie biorą kasy
a co go interesuje 1 Liga?


@Wedam: A co ma 1 liga w tej dyskusji skoro mowa była o startach w innych zagranicznych ligach? W niższych ligach nie można startować (i dobrze bo to by wypaczyło wyniki i awanse mogłyby uzyskiwać kluby dzięki wypożyczonym zawodnikom, a nie regularnemu składowi) i oby tak zostało. Zakazałbym jakichkolwiek startów w innych ligach odgórnie i tyle.
bo to by wypaczyło wyniki i awanse


@GeWa: jako kibica klubu z ekstraligi nie interesuje mnie to. Podobnie jak nie interesuje mnie liga szwedzka. Przekonałeś mnie, nie warto patrzyć dalej niż czubek mojego własnego nosa. Jeśli Sparta chce kupić w ciągu sezonu dobrego zawodnika z I Ligi nie powinno być zakazu, w Ekstralidze powinni jechać tylko najlepsi. Jeśli Sparta chce dać zawodnikowi potrenować w innej lidze, to co mnie to interesuje
jako kibica klubu z ekstraligi nie interesuje mnie to.


@Wedam: Ale kibica i działaczy zespołu z 1 ligi, który przerżnął awans bo bezpośredni rywal akurat na mecze z nimi wziął sobie zawodników z Ekstraklasy już interesuje.
Powinien być zakaz startów gdziekolwiek indziej żeby chronić własne interesy. Wykładasz gruby hajs na zawodników to nie mają ryzykować gdzie indziej i tyle.
Zakaz takich wypożyczeń wewnątrz kraju dodatkowo chroni interes rodzimych lig bo nie
@Wedam: Wszyscy zawodnicy traktują ligi zagraniczne jako trening. Ich kariera skupiona jest na polskiej lidze i GP a pozostałe turnieje i ligi to po prostu lepsze rozjeżdżenie i przypasowanie. I to sami zawodnicy często tak się zachowują. Nie zawsze jest to decyzja, tylko klubów.

A co do wyższości lig, wystarczy zobaczyć okres covidowy, kiedy to PGE Ekstraliga paluszkiem pogroziła i zakazywała startów w innych krajach. I kto wtedy był prawie jedyną
@Wedam: Z Cieślakiem się zgadzam. Ale syf lewych wykrętów i tak był. I to dość częste zjawisko. Aktualnie odwalił Walasek znowu podobne. Więc to nie problem jednego pisma do ligi Szweckiej, a znacznie większe zjawisko i dość powszechne.