Wpis z mikrobloga

Mirki, uważajcie.
Dziś dostałem rzekomy telefon od KNF, że niby rano na moje dane, była próba założenia rachunków w trzech Bankach.
Ja zaskoczony ( _)
Pan z KNF powiedział, że żadnych danych nie może przekazać, tylko niby wysłał info do tych Banków, żeby mi zamknęli rachunki. Jedyne o co się zapytał, to w jakim banku mam konta.

No i za chwilę dostałem telefon, niby z bezpieczeństwa z mojego Banku i tu już chcieli wyłudzić dane. W porę się ogarnąłem i rozłączyłem, ale można się naciąć.

Nie jestem jedyny, jak widać:
https://pieniadze.rp.pl/konta-bankowe/art18944381-telefon-z-knf-to-moga-dzwonic-oszusci-nowa-metoda-przestepcow?fbclid=IwAR3JxrbQ3puqj2QsdjsiKOWe5JZobcuoCkvwnzOQJZumOLrhY3YWLJIItEE

#niebezpiecznik #bezpieczenstwo #banki
  • 13
@zetisdead: numer z którego dzwonił i mi się wyświetlił, właśnie kierował w google do KNF, bo zdążyłem sprawdzić podczas rozmowy.
Niestety, korzystają z czegoś, dzięki czemu można się podszywać.
Głos miał przekonywujący. Nie codziennie dostaje takie numery, stąd też nie byłem wyczulony.
@PiersiowkaPelnaZiol ale wiesz, że to nie ma cie chronić, bo nie ma ku temu instrumentów? XD


@greven: oczywiście że są ale nie w pl wystarczy przerzucić odpowiedzialności weryfikacji na banki to raz.

Dwa blik chroni cię przed wzięciem kredytu w tych bankach z którą mają umowę. Na 99 procent większość tych banków stara się mocno zweryfikować tożsamość bo potem mają po premi.

Nie chroni cię p przed wzięciem chwilówki.

Jedyne rozwiązanie
@PiersiowkaPelnaZiol
Cumplu, ale przecież nie pisze, że cokolwiek cie chroni, tylko że lepiej wiedzieć wcześniej niż później i tyle, a Ty mi tutaj wykład prowadzisz pod założona tezę jakobym coś takiego sugerował ¯_(ツ)_/¯ Przed zaciągnięciem długu na ciebie u ruskiej mafii też nic nie chroni, ale to nie znaczy, że trzeba mieć #!$%@? totalnie. IMO te 50zl/rok to nie jest duża kwota za sprawdzanie nawet części rynku kredytowego.
Jeżeli masz na ten