Wpis z mikrobloga

Ta droga jest genialna. Dojazd do kilkunastu bloków i wolny tylko jeden pas, bo resztę zajęli zaparkowanymi autami. Teraz jeszcze jest niby jakiś projekt, żeby tam miejsca porobić z ruchem wahadłowym i jakimiś zatokami xD W sensie nie jest to tragiczny pomysł, bo i tak w praktyce często jest tutaj ruch wahadłowy i musisz czekać aż ktoś przejedzie. Komiczne jest natomiast to, że na całkowicie nowiutkich osiedlach jest tak tragicznie zaprojektowany dojazd, że świeżo po ich wybudowaniu trzeba coś przebudowywać.

Dla mnie to jest nieporozumienie, że droga, która jest dojazdem dla tylu osób ma takie ograczenia w przejeździe.

#wroclaw #jagodno
Pobierz Murasame - Ta droga jest genialna. Dojazd do kilkunastu bloków i wolny tylko jeden pa...
źródło: comment_1632725748mo9VMSwC1o2p21JYqE1xKd.jpg
  • 67
@AbdulAbdul: Ja nie jestem fanem zwalnia wszystkiego tylko na jedną stronę. Czemu na nowym osiedlu nie może być takich dróg jak obok starych blokowisk? W sensie 2 pasy + miejsce na parkowanie wzdłóż chodnika. Ten element akurat mogło lepiej zrobić miasto.

@pekak: To nie jest żadne usprawiedliwienie. To tak jakbym poszedł nasikać na chodnik i usprawiedliwiał się tym, że łazienka jest za droga.
@Murasame na Kawalerzystów 22-32 lokatorzy wku...rzyli na dewelopera(Rafin) i stworzyli wspólnotę. W odpowiedzi Rafin zablokował im praktycznie wszystkie zewnętrzne miejsca parkingowe słupkami, a tam gdzie się nie dało, dali zakazy parkowania+B-36 + T-24). Ale tam się w sumie nie dziwię bo zarząd wspólnoty to pretensjonalne k... No dziwni są ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@Murasame: Ale deweloper jak zaczyna budować osiedle to musi spełnić jakieś tam określone wymagania które narzuca miasto. Miasta za mało narzucają jeśli chodzi o architekturę przestrzenną oraz na rozwiązania w infrastukturę przyszłego osiedla.
@pekak Co z tego że masz kasę na miejsce parkingowe jak tych miejsc nie ma? Często ludzie maja również 2 samochody a miejsce parkingowe tylko jedno.
@MosPass: Wystarczyłoby, żeby do każdego mieszkania było miejsce. Ja na początku chciałem kawalerkę ale wziąłem większe mieszkanie, bo poniżej pewnego metrażu w ogóle nie można było miejsca kupić postojowego. To jest wygodne dla wszystkich, bo deweloper nie musi się martwić budowaniem parkingu dodatkowego, a dla części mieszkańców wygodne, bo kupią sobie taniej mieszkanie i wszyscy udają, że to jest ok, zarówno deweloper jak i kupujący.
też za tym jestem, tylko kupno miejsca musiałby być obowiązkowe i na jedno mieszkanie można mieć jedno auto i jedno miejsce. Jak chciałoby się drugie to 2x razy więcej płacisz.


@MosPass: W Niemczech deweloper stawia taki parking a potem miejsca wynajmuję np. za 80-90 euro miesięcznie i nie trzeba kupować.
@Murasame: jest to rozwiązanie, ale jak nie będzie prawnych wymogów to zostanie jak jest. Czyli jedno wielkie gówno z tym. U mnie na zamkniętym osiedlu, ludzie muszą parkować na chodniku, bo miejsc postojowych jest za mało, a garaży to może jest z 10 na cały kompleks.

Miasta też nie potrafią dogadać się z developerami, podzielić koszta na budowę parkingu/taniej sprzedać nieruchomość, ale z wymogiem budowy wielepoziomowego parkingu. W Pzn, chcą na
jest to rozwiązanie, ale jak nie będzie prawnych wymogów to zostanie jak jest. Czyli jedno wielkie gówno z tym. U mnie na zamkniętym osiedlu, ludzie muszą parkować na chodniku, bo miejsc postojowych jest za mało, a garaży to może jest z 10 na cały kompleks.


@MosPass: Moze mają za dużo aut... :D