Wpis z mikrobloga

Pytanko , zacząłem grać w to demo na xtb, na początek 10k. Kupiłem sobie srebro - volumen 0.10, mowie sobie coś w stylu 10 akcji. I teraz pytanko, na tym srebrze co kupiłem jest dźwignia 1:10, no i srebro mi spadło w notowaniach, ciągle pokazuje mi kilka stów na minusie.
Ile czasu mogę trzymać te srebro na tej dźwigni? Bo jak srebro mi podskoczy i przekroczy cenę zakupu to analogicznie będę te kilka stów na plusie ?
Srebro waha się w ciągu ostatniego tygodnia w przedziale 22 $ , liczę że przekroczy 23$.
I jeszcze pytanko , w wersji już na prawdziwą kasę to xtb się różni od dema ? Czy wygląda tak samo tylko wydajesz realną kasę ?
#gielda #xtb
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Activepl: kontrakt ważny rok. Płacisz tylko raz - swapem. Trzymanie tego przez rok nic nie kosztuje. W wersji pro po przekroczeniu limitu masz dodatkowe prowizje, ale przy małych obrotach nigdy się to nie stanie.
Prawdziwa kasa od demo różni się tylko jednym. Prawdziwą kasą.
@Activepl: tez najpierw bawiłem się demo, a potem przeszedłem na prawdziwą kasę i powiem tak, że to demo jest dobre na poznanie platformy i jej możliwości, i ogarniecie jak w ogóle giełdy wyglądają, ale do nauczenia się zarzadzania kasą, to nie bardzo. Tego nauczysz się dopiero, jak stracisz prawdziwą kasę :P Na samej platformie są też kursy inwestowania, watro przejrzeć.
@El_Kutazzo: u mnie na szczęście skapnąłem się na plusie. Ze niby stoi w miejscu a zysk coraz mniejszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Więc się nie bawię już w to. Bo dla mnie to hazard. Akcje przynajmniej mają jakąś wartość realną. Nawet jeśli się za nie przepłaci.