Wpis z mikrobloga

Potrzebuję pomocy. Sprzedałem miesiąc temu na allegro mój stary komputer. W pełni sprawny według mojej wiedzy, grałem na nim w jakieś counter-strike'i, pubgi i inne gierki bez problemu. Dzisiaj nagle dostałem maila o treści:
"Sprawdziliśmy otrzymany od Pana komputer.

W załączniku znajduje się protokół sprawdzania dostawy.

W związku z powyższym, uznajemy otrzymany od Pana towar za niezgodny z zawartą umową."

a w samym protokole:

"karta graficzna zawiesz system operacyjny lub restartuje podczas testu FurMark rozdzielczość 1680x1050 px. Anti-Aliasing x4".

Nikt mnie nie pytał o sprawdzenie takim testem, jakimś programem tego komptuera przed wysyłką. Normalnie użytkowałem go w rozdzielczości 1680x1050 i wszystko działało, więc według mojej wiedzy nie jest tu nic niezgodnego z umową, ale proszę pomóżcie, bo się trochę cykam - co powinienem w tej sytuacji zrobić? Mają oni prawo do czegoś takiego? Sprzedawałem jako osoba prywatna oczywiście.

#prawo #handel #kartygraficzne #allegro #poradyprawne #pomocy i nie wiem jak to w sumie jeszcze otagować, ale proszę o pomoc, bo nie wiem co zrobić.
  • 14
@KindGuy: furmark to jeden z najpopularniejszych testów karty graficznej, napisz, żeby obniżyli trochę taktowanie karty graficznej i sprawdzili czy tak się dalej dzieje
Dziękuję bardzo wszystkim za porady. Mam jednak jeszcze jedno pytanie - skoro furmark tak bardzo obciąża kartę, to czy ten problem może być faktycznie uznany jako wada karty graficznej? Jeżeli działa we wszelkich normalnych zastosowaniach, to to chyba normalne że w benchmarku wieloletni, używany sprzęt nie będzie działał na 100% możliwości nowego komponentu lub będzie wymagał np. wymiany pasty termoprzewodzącej, żeby zachować jego dobre chłodzenie przy dużym obciążeniu? Czy na podstawie wyniku
@KindGuy odpisz w stylu : nie mam pojecia czym jest furmark, jestem prostym użytkownikiem i nie znam sie na komputerach. Uzywalem go X czasu i był sprawny, panstwo rowniez zglaszacie sie po miesiacu uzytkowania a w miedzyczasie moglo stac sie duzo rzeczy.

Dopoki Ci nie wysla pisemka/wiadomosci z rekojmi to olewasz temat, a jak wysla to olewasz nadal i im pozostaje sąd. A na 99% chodzi o to zeby wyrwac od Ciebie