Wpis z mikrobloga

Czołem koledzy i koleżanki. Mam problem, którego sam nie potrafię rozwiązać, a na innych forach nie znalazłem pomocy. Posiadam Dell Optiplex 7010 z Windowsem 10, w zastepczej obudowie, dzieki czemu mogłem włożyć do niego GTX'a 950. Podłączyłem do niego dwa monitory - jeden to monitor Samsung T220 podłączony na VGA (właściwie przejściówką z DVI na VGA), drugi to telewizor Sharp podłączony złączem HDMI. Problem jest taki, że system zawsze uruchamia się na telewizorze (oznaczonym w systemie jako ekran 1). Nawet jeśli potem zmienię, aby wyświetlał jedynie na drugim ekranie, to i tak przy ponownym uruchomieniu system znów uruchamia się jedynie na pierwszym. Myślę, że powodem jest to, że system traktuje telewizor jako monitor 1, ale nie wiem jednak jak to zmienić. Próbowałem to zrobić w systemie, w panelu sterowania Nvidii i nawet w BIOSie, lecz bez skutku.


Mało tego - jeśli odłączę kabel HDMI, którym podłączony jest telewizor to karta w ogóle nie wyświetla mi obrazu - przy włączaniu systemu monitor po prostu miga, jeśli natomiast odłączę kabel HDMI, a więc i WYŁĄCZONY telewizor przy włączonym już systemie to obraz znika mi z WŁĄCZONEGO monitora (którego używam w tym czasie do wyświetlania obrazu).

Ktoś coś?

#komputery #dell #windows10 #kartygraficzne #monitory #sprzetkomputerowy #gtx #nvidia #optiplex
  • 2
@Noah_Solloway: hdmi jest traktowany priorytetowo, więc dlatego boot następuje na wyjście hdmi. Miałem podobną sytuację z display port i hdmi, i nie udało mi się tego rozwiązać, olałem temat, bo aż tak mi to nie jest do życia potrzebne. Możesz spróbować zrobić
1. firmware update dla swojej karty (NVIDIA Graphics Firmware Update Tool) - ale który musisz sobie poszukać
2. optiplex 7010 jeśli dobrze pamiętam startuje z UEFI, wiec możesz spróbować
@zdjecie_z_wenszem: wole nie zmieniac nic miedzy UEFI, a legacy bo juz raz po czyms taim musialem resetować cały bios. Olałbym temat gdyby nie to, ze komputer nie dziala kiedy odlacze HDMI nawet gdy monitor jest podlaczony na DVI! Z poprzednia karta graficzna (gtx 460 v.2) nie mialem takiego problemu, mimo iz podlaczony byl tak samo (z tym ze mialem przejsciowke z mini hdmi na HDMI). Mysle czy nie odinstalowac sterownikow po