Wpis z mikrobloga

Hej Mircy, działalność lepiej rejestrować na prod.ceidg.gov.pl czy na biznes.gov.pl? Jest jakaś różnica? Mam profil zaufany

Chce od razu zgłosić się do zusu i dostać ulgę na start ( ͡° ͜ʖ ͡°) #gov #firma #jdg #b2b
  • 9
@zibizz1: Cześć, nie wiem, gdzie się podział mój stary wpis, ale pamiętam, że tam też się udzielałeś i służyłeś radą.

Pozwolę sobie zatem zadać parę pytań dodatkowych, jeśli nie masz nic przeciwko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy infakt, albo inne, których używasz, same 'prowadzą' KPiR, a Ty tylko wrzucasz fvat sprzedaży i kosztów? No i na podstawie tego, co np infakt wyliczy, puszczasz sobie przelew do US
@zibizz1: Na jednej z rządowych stron czytam

"Kwota zmniejszająca podatek w wysokości 5100 zł odliczana jest zarówno w rocz- nym obliczeniu podatku według skali podatkowej (w PIT-36, PIT-36S, PIT-37, PIT-40A) jak i przy obliczaniu zaliczek na podatek w trakcie roku."

Zaliczek w trakcie roku - więc jak to działa?
@k__d:

Czy infakt, albo inne, których używasz, same 'prowadzą' KPiR, a Ty tylko wrzucasz fvat sprzedaży i kosztów? No i na podstawie tego, co np infakt wyliczy, puszczasz sobie przelew do US i ZUS i drukujesz sobie to KPiR, wysyłasz ZUS DRA i to tyle?


Tak

Kwota wolna, skala podatkowa - przy założeniu że '17% - 5100 (kwota zmniejszająca podatek)', podatek zapłacę dopiero gdy przekroczę te 5100 podatku w skali roku,