Wpis z mikrobloga

Zrobiłam ciasto. Wyszło dobre, ale nie rewelacyjne. Będę robić częściej, bo jak zrobię lepiej to będzie przepyszne. O, i muszę wstać sprawdzić czy piekarnik wyłączyłam.
  • 27
  • Odpowiedz
  • 1
@Mishy a bo piekarnik mam, a wcześniej nie miałam działającego
piekarnik jest wspaniały, jakbym miała się kiedyś znowu przeprowadzać to działający piekarnik jest konieczny
  • Odpowiedz
  • 0
@Mikealright pizze też mam w planach, ale jeszcze nie szukałam przepisu, no ale wrócę tutaj jak już będę się za to zabierać :D
Chociaż pewnie niektórzy wykopki zlosciliby się, że dajesz drożdże, tak coś kojarzę, że niektórzy nie uznają drożdży w cieście do pizzy.
  • Odpowiedz
  • 1
@Hypeman ja nie biorę tego jako wyznacznik, ja szczerze uwielbiam nawet taką pizzę-bułę, jak mama robiła pizzę to właśnie taką i ją uwielbiałam, ważne żeby mi smakowało, a nie żeby losowy wykopek się nie zesrał :p
  • Odpowiedz
  • 2
@Hypeman Ja czasem mam tak, że dla mnie jest wyśmienite, ale jestem pewna, że komuś innemu by nie smakowało :p A czasem wydaje mi się, że jest ok, a potem mame mówi, że niedobre kotlety albo tate mówi córuś coś ci się chyba przypaliło kiedy ty w sensie ja robię popisowe nalesniczki :/
  • Odpowiedz
  • 3
@Hypeman proste są, trzeba mieć dobrą patelnię żeby się nie przyklejały za mocno
na pierwszego naleśnika ja leję olej na patelnię, mimo że daje też do ciasta no i ten pierwszy zwykle i tak wychodzi zły ale potem już idzie dobrze
daję kubek mąki i kubek mleka i 2 jajka, trochę soli i trochę oleju
miksuję wszystko, ale taką nogą od miksera, a nie tymi dwoma druciakami
po tych drucianych mieszadłach ciasto
  • Odpowiedz
  • 2
@Hypeman ostrzegam że dodawanie komentarzy do ulubionych o ile jeszcze działa to odnajdywanie już raczej nie działa
przez moment to działało, a teraz to nawet nie widzę tej funkcji
Kiedyś robiłam z jednym jajkiem zamiast 2, ale były jakieś takie. A jak dasz 2 jajka i weźmiesz naleśnika do rąk to jest taki mmm taki trwały. Dosłownie jakbyś wyciął kółko z ceraty.
  • Odpowiedz