Wpis z mikrobloga

To jest kryminał za optymalizację XD Nie dość, że lock ustawiony na 45 fps, nie dość, że detale chyba na medium (w porównaniu do takiego BFV), to jeszcze non stop spadki framerate'u. Przy rozróbie nie wiadomo co się dzieje. Można odnieść wrażenie, że gra projektowana pod PS4 i najzwyklej przeportowana na PS5. No nie czuć tego next-gena w ogóle, poza ilością graczy, którzy i tak rozchodzą się po całej mapie.
BFV miał dobry klimat wojny (a jeszcze lepszy w BF1), tutaj tak średnio odczuć jakiś konflikt. Zniszczenia nie powalają. W BFV po bitwie zostawały zgliszcza, ruiny, a tutaj co najwyżej parę ścian odpadnie.
Fajne nowe gadżety, pozwalają na sporą elastyczność. Akcja z linką na dach i flanka od drugiej strony magazynu sprawia satysfakcję :)
No i najważniejsze - gunplay jest w porządku, ale opanowanie broni wydaje się łatwe w porównaniu z BFV, ale to pewnie wynika z postępu w technologii (jakby nie było 100 lat różnicy ;).

Gra z nadzieją na miodzik po jakimś pół roku łatania i optymalizacji. Pre-order absolutnie nie.

#battlefield #bf2042 #ps5
  • 10
@urus: Zamawiałeś w przedsprzedaży czy z EA Play masz dostęp? Ja właśnie pobrałem, mam EA Play ale przy włączaniu błąd, że tylko dla osób które kupiły w przedsprzedaży albo maja EA Play (które mam ( ͡° ʖ̯ ͡°) )
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PancakeV: gdzieś zasłyszałem u Westiego i BrokenMachine na streamie, ale sam nie weryfikowałem. W każdym razie i tak momentami dropi do 10-15 fps
@urus: Teraz mam troche czasu ale EA i ich serwery z dykty nie działają i nie da się połączyć, a specjalnie kupiłem EA play bo #!$%@? na padzie z xboxa nie da się grać w fpsy