Wpis z mikrobloga

ankieta do wyborców Koalicji Obywatelskie

Czy zagłosowałbyś na partie Sławomira Mentzena gdyby taka powstała?

#neuropa #bekazprawakow #polityka

Czy zagłosowałbyś na partie Sławomira Mentzena gdyby taka powstała?

  • tak 11.6% (17)
  • nie 88.4% (129)

Oddanych głosów: 146

  • 8
@Endoff Dołączając się do pytania o cynizm Mentzena. Sztandarowym przykładem jest 5 Mentzena, w którejś padały skandaliczne zwroty. Oczywiście gadał coś o że wożeniu uwagi itd, ale to jest właśnie cynizm. Rzucanie na pożarcie części Polaków dla politycznego zysku, to uber cyniczne zachowanie dla każdego polityka. Myślisz, że gdyby Zandberg zademonstrował swoją 5 i umieścił w niej, że nie chce katolików, konserwatystów(itd bo nie chce mi się dalej wymyślać)? Zostałby zjedzony przez
@ajuto00: @PiccoloColo: No mnie ten materiał nie zszokował specjalnie, ujawnił w zasadzie jak działa polityka, osoby w centrum często nie mają żadnych poglądów i nie interesują się i to jest fakt, te 5 punktów o których mówił to jego poglądy celowo shiperbolizowane, unii nie lubi, aborcja tak samo mówił nie jeden raz, że jest przeciwnikiem, co do lgbt wiem, że jest przeciwny małżeństwom i nie przepada za tymi organizacjami. No
osoby w centrum często nie mają żadnych poglądów i nie interesują się i to jest fakt,


@Endoff: każdy ma jednak instynkt samozachowawczy i chciałby żyć w normalnym państwie. Osoby z centrum mogą oczywiście podchodzić do polityki lekceważąco, mając przekonanie, że zawsze mogą gdzieś wyemigrować. Do takich ludzi jednak można dotrzeć sensownym programem, tylko nikt nie próbuje.

Sęk w tym, że nasza klasa polityczna nie dysponuje centrowym ugrupowaniem. Gwiazdowski aspirował, ale ani
@ajuto00 chodziło mi o coś trochę innego, jest sporo ludzi zwyczajnie którzy ładnie mówiąc nie mają żadnej wiedzy, typu spytasz takiego o jakąś podstawową wiedzę na poziomie Wiedzy o społeczeństwie w gimnazjum, i nic nie powie ci, jest wbrew pozorom dużo takich ludzi, i oni się zaliczają do centrum, bo nic nie wiedzą. No ja się zgadzam z tą diagnozą, PSL poglądowo mi całkiem nie pasuje, ale mówią często ciekawe rzeczy, i