Wpis z mikrobloga

Niedługo będę się przymierzał do zmiany samochodu. Codziennie jeżdżę po 30km autostradą do pracy (15km w jedną stronę) i raz w miesiącu trasę 300km, od czasu do czasu jakiś większy wypad za miasto. Zależy mi na wielkości bagażnika więc celuje w kombiaka. Zastanawiam się nad aurisem hybrydą (bardzo dużo pozytywnych opinii) bądź jakimś nowszym dieslem (np. megane IV 1.6 dCi) tylko nie wiem totalnie jak trwałe są takie nowsze jednostki diesla, bo do legendy 1.9 TDI nie ma podejścia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Fajnie jakby serwisowanie nie pochłaniało nie wiadomo ile, wiec podziękuje za typy paruletnich Audi/BMW.
Najważniejsze, budżet tak do 20k euro.

#samochody #motoryzacja
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@PeterFile: gabarytowo okej, to dużo samochodów może spełnić ten warunek, ale planuje go mieć przez najbliższe około 5 lat więc mechanicznie też gdyby był spoko. Wiem, że to trochę wróżenie z fusów, ale jak jadę swoim złomkiem i widzę te nówki stojące na bahnie na awaryjkach to jednak chciałbym się troszkę przyłożyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@robertx: bardzo rzadko po mieście śmigam, ale skusiłem się bardzo pozytywnymi opiniami o ich hybrydach, a do nowych diesli mam jakiś lekki strach (dwumasa, dpf, itd). Jednak jak jeżdżę codziennie po te trochę kilometrów + ta większa trasa raz na miesiąc to raczej hybryda traci sens.
  • Odpowiedz
@Lonsky: W 80-90% hybryda u Ciebie będzie działać jak zwykły silnik spalinowy. Koniec końców pewnie z samej jazdy, niezawodności itp byłbyś zadowolony ale na oszczędności z tego tytułu raczej nie masz co liczyć . Sam jeżdżę hybrydą i jestem wielkim ich zwolennikiem ale w Twoim przypadku chyba bym poszukał raczej jakiejś benzyny z LPG
  • Odpowiedz
@Lonsky: Jasne, że można $.$ Tylko chodzi o to, że do napędu hybrydowego dopłacasz kilka jak nie kilkanaście tysięcy, a nie będziesz praktycznie z niego korzystać. Ja tam Ci nie żałuję, ale wolałbym te pieniądze dopłacić do lepszego wyposażenia na przykład czy na instalację gazową ;) Od Toyoty masz zajebisty silnik 1.6 w benzynie który jest mega trwały i niezawodny
  • Odpowiedz