Wpis z mikrobloga

Wszędzie trąbią że brakuje żołnierzy, coraz mniej ludzi się decyduje, budujemy większą armię etc. Dziś przychodzę do jednostki na kwalifikację, tam ponad trzydzieści chętnych osób, wyszły dwie panie w mundurach i powiedziały że miejsc wolnych mają okrągłe 0, a i do tego zera jest kolejka z tych co mieli ale się nie dostali. Super sprawa, po co dupę ludziom zawracają. Człowiek specjalnie pod to zrobił C żeby mieć pewność, że się dostanie, a tu dupa. Popatrzę kiedy rekrutacje w okolicznych miastach, ale pewnie w ogóle lub podobna sytuacja. Nic dziwnego skoro na przygotowawczej synek porucznika już się chwali, że u nich w jednostce jest jedno miejsce, i tatuś już mu zaklepał. Eh, przyjdzie iść do normalnej roboty i dać sobie spokój z mundurem.
#wojsko #wojskopolskie #armia #polska
źródło: comment_1633938952XOKQNpNyPjIDZsp6LrVWG3.jpg
  • 13
@Patol0g jja na sp bylem w j gdzie bylo ze 30 wolnych etatow wypisanych na ich stronie internetowych a codziennie i tak lecialy teksty typu nie podoba sie to skladaj wniosek i do widzenia xD niczyje pieniadze to kazdy ma #!$%@? czy ktos bedzie czy nie, a po co ktos im ma problemy robic
@Patol0g Byczqu, no ale tak już po prostu jest. Nie wiem, gdzie celujesz, ale wakatów nie brakuje po zadupiach pokroju Międzyrzecza, Żagania, Hrubieszowa czy innego Orzysza. No i jeszcze dochodzą te nowo tworzone, ale to też ściana wschodnia.
W dużych miastach ukompletowanie jest na wysokim poziomie, więc na kwalifikacjach mogą sobie robić igrzyska...
Ja w Gliwicach byłem ta sama sytuacja. Na 18 osób przeszło kwalifikacje 5, a etatow brak ( ͡° ͜ʖ ͡°)