Wpis z mikrobloga

Dowiedziałem się z wykopu że: Evergrande splajtowało, chiński rynek nieruchomości się sypie niczym chińskie budynki po kilku latach. Wojna z Tajwanem. Braki w dostawach prądu. Miliony ludzi uwięzionych w obozach koncentracyjnych. Wszędzie tylko miasta duchów z pustymi mieszkaniami. Pale sobie papieroska z miętowa kulka i spoglądając na widok z mojego balkonu na 38 pietrze tak kontempluje… chyba powinienem wyjechać z #chiny bo wykopki zawsze maja racje. Myślałem o Szwecji ale czytałem na wykopie że tam kalifat i islamski terror. Nie wiem co robić… poradzcie. Liczę na wasze sugestie i opinie.
#tosachiny
Pobierz
źródło: comment_1633957449ivc4m0ltp3vRxE42yNkOOQ.jpg
  • 35
Zapomniałeś o tym że wypok orzekł iż USA i Europa przeniosą produkcję do siebie i Chiny zbankrutują ¯_(ツ)_/¯.


@fishery: no tak, już niedługo Apple przeniesie całą produkcje pod Swarzędz.
A tak na poważnie polecam ten podcast (nagrany w styczniu 2021 czyli rok po "zaczęciu przenoszenia produkcji") który pięknie tłumaczy dlaczego gadki o przenoszeniu produkcji to #!$%@?:
https://youtu.be/zzFzeA_SNZg
Pobierz
źródło: comment_1633961893FcpetVpzD1mc1v2DMSxUJz.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LuckyStrike: pytanko jako do mieszkańca Chin.
Różowa pracuje w motoryzacji i brakuje im jakiś tam podzespołów z Chin bo "ponoć mają problemy z energią (jakieś ograniczenia w dostawie czy coś) i co za tym idzie z produkcją". Ile w tym prawdy? Żadne podś#!$%@? tylko poważne pytanie. Takie ploty w biurowcu u niej są.
@kupczyk: ogólnie jest problem z chipami i elektronika poszła cenowo mocno w górę i to moge potwierdzić na podstawie swojego życia i doświadczenia jako osoba obsługująca eksport na zachód. Z tego co czytałem są jakieś niedobory węgla bo się pokłócili z Australią i być może gdzieś tam na północy elektrownie mają problem ale nie zauważyłem tego u nas na południu ale tutaj raczej stawia się na atom niż na węgiel którego
Pobierz
źródło: comment_16339708911NI7Q2VkdeI0zlI5Am8s1T.jpg
Dowiedziałem się z wykopu że: Evergrande splajtowało, chiński rynek nieruchomości się sypie


@LuckyStrike:
Nie wiem czemu traktujesz to jako przytyk - to jest akurat rozsądne, że chiński rząd przyciął i kładzie w sposób kontrolowany bańkę spekulacyjną na rynku nieruchomości.
@LaurenceFass: Racja, bańka w Chinach jest ogromna i ceny mieszkań są o wiele wyższe niż ich rzeczywista wartość ale prawda jest taka że oprócz centrum Shenzhen gdzie ceny były #!$%@? w kosmos i teraz spadły jakieś 30% to w reszcie Chin praktycznie nic się nie zmieniło. Aha nawet po spadku o 30% ceny w centrum Shenzhen nadal są #!$%@? w kosmos. Reasumując: #!$%@? wykopowych ekspertów które bazuje na kilku ekstremalnych przypadkach
@LuckyStrike: nie chcę siać fermentu, ale akcja z evergrande jeszcze nawet się porządnie nie rozpoczęła, zrób podobny wpis za kilka lat / miesięcy jak już będzie więcej wiadomo, w tej chwili nie widać żadnych ripple na rynku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)