Wpis z mikrobloga

Fenomenalny serial. Coś kompletnie świeżego, bardzo ciekawy pomysł. Na początku nie byłem przekonany, ale Koreańczycy dali radę. Jedynie ostatni odcinek trochę słaby imo, ale rozumiem, że musieli tak zakończyć, żeby był drugi sezon. Netflix ostatnio same dobre produkcje zagraniczne wydaje (Dom z papieru - Hiszpania, teraz Squid Game - Korea). Mega props.

#squidgame #netflix #seriale
  • 18
@majkkali: Ja też byłem sceptyczny wiedząc, że to dalekowschodnia produkcja. Obawiałem się, że będzie zbyt dużo niezrozumiałych dla mnie niuansów kulturowych. Tymczasem było ich zaledwie kilka: przesadna ekspresja aktorów w niektórych scenach, muzyka niedopasowana do wydźwięku emocjonalnego sceny. Ogólnie bardzo zachodni sposób realizacji, co może dziwić, bo twórcy nie liczyli na powodzenie serialu poza Koreą.
@AltCtrlSpace: panie to chyba starosc jest. jak czytam jak ludzie zachwycaja sie tym gownem hiszpanskim czy teraz tym koreanskim to naprawde ciezko mi uwierzyc ze to na serio
tlumacze sobie ze jestem juz stary i dlatego nie rozumiem, no ale naprawde, dom z papieru byl po prostu koszmarny, takiego ztexenia glupoty nie wifdziaem dfawno
squidgame jest lepszy pod tym wzgledem, ale niestety nie jestem w stanie przejsc przez koreanska gre aktorska,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wykopowy_brukselek: może tak być ale nawet jak podchodzę do tego na chłodno, i pomijam teatrzykową grę aktorską, to dalej stwierdzam że to gniot. Można obejrzeć, nawet się pośmiać z głupoty ale z tego że młodzi ludzie zachwycają się takimi serialami już nie ma się co śmiać. Widać jak na dłoni że inteligencja spada i to w zastraszająco szybkim tempie.
@wykopowy_brukselek: zestawianie domu z papieru (gdzie ostatni sezon to już akcja niczym z ostatnich szybkich i wściekłych) do squid game zostawię bez komentarza

Nie uważam serialu za jakiś majstersztyk ale za dobry który spełnił swoją rolę, 6 odcinek według mnie był genialny, miał grać na emocjach i zrobił to po mistrzowsku, ale #!$%@? jakie to gówno BO MŁODZI SIĘ JARAJA i że koreanśka gra aktorska czy też kultura jest #!$%@? to
@Lubiezoltecurry sam jesteś ignorantem. Nie podoba mi się ta kultura, nie podobają mi się seriale typu soap opera, nie podoba mi się arabska i turecka muzyka, nie podoba mi się kpop
Mam prawo do tego
A te emocje są sztucznie wywoływane, dramaty do mnie nie przemawiają
To nie tak że nie lubię rzeczy popularnych, lubię cała masę, ale akurat te dwie nie
Ale jak wykop jaral się serialem dark, jaralem się razem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lubiezoltecurry: przetrwałem cały szit i nie było ani jednego odcinka który by grał na emocjach, chyba że dzbanów, serial płytki, przewidywalny i tragicznie zagrany ale to już kwestia koreańskich aktorów. Ogólnie gówno które zostało wyhajpowane.
@morgiel: ta wzrasta xD trzeba mieć bardzo niskie IQ żeby tak myśleć ( ͡° ͜ʖ ͡°) idiokracja nadchodzi, ale może nie, może te wszystkie julki wypinające dupy i chłopaczki grający w gry to inteligenci ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)