Wpis z mikrobloga

Tomek Jaroszek, kojarzycie typa? ma fajny podcast, gada z sensem i miło się słucha i z tym drugim co "analizował fundamentalnie" AQT Water (i wynik analizy był że spoko spółka XDDDDD) napisał "Śladami Warrena Buffeta", robił konfy o gejmingu itp itd.
no i ten oto ziomek, specjalista, na bank z wiedzą o wiele większą niż ja prowadzi portfel publiczny. i teraz ja patrząc na ten portfel pytam się: jak to jest kuźwa możliwe że taki łeb podejmuje takie decyzje iksde
#gielda
Pobierz affairz - Tomek Jaroszek, kojarzycie typa? ma fajny podcast, gada z sensem i miło się...
źródło: comment_1634052854bN6tHH9LZNUdPoJ3OchjP0.jpg
  • 25
@affairz: ma silny bias na gaming. Dwa - poza granymi obecnie spółkami węglowymi i WIGiem20, częściowo MWigiem rynek od czerwca stoi w miejscu w zasadzie.
Chociaż Alibaba czy AT&T to naprawdę dobre typy. Trzeba było sporej dozy szczęścia aby wytypować akurat te spółki, które będą sobie tak fatalnie radzić u hamburgerów.

No i Huuuge...( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Sabarolus: bias nie tylko na gaming, ale na gaming krajowy. huuuge zrobił zapis IPO + dokupował w pierwszym dniu po 46 ziko chyba jarając się jaka to promocja

edit: dzisiaj też TSG dokupił prawie na otwarciu jakieś 6% wyżej niż cena zamknięcia
@Sabarolus: mam to samo co w 2018 i 2019, wegle i banki jada beze mnie, ja miotam sie od jakiegos czasu po rynku szukajac okazji, wejde, wyjde, wszystko drogo pod ath, ugrac 10% przy ryzyku korekty na 60% na niektorych walorach , bez sensu,czytam co sie dzieje ale zainwestowany czas nie przeklada sie juz na jakis sensowny zwrot, nawet pod szorta ciezko sie ustawic, teraz myslalem ze po podniesieniu stop bedxie
@kot__morderca: Banki i wungiel tez mi odjechaly. Wszedlem w KGHM po 152. Cena KGHM przy tej cenie miedzi byla juz po 200zl w przeszlosci, a wykresy bardzo sie na siebie nakladaja. Co do silvera zobaczymy.
@affairz: ostatnio szukając informacji o Kernelu spotkałem się z różnymi sposobami aktywów biologicznych na spółkach agro. Wywiązała się wielowątkowa dyskusja, z której oczywiście prawie nic nie zrozumiałem xD
Czasami mam wrażenie, że #chlopskirozuminvestments jest lepszym wyborem, niż te wielowątkowe analizy co robił np. LeonidasGPW.

Nie wiem, jaki jest cel zakupu 12 akcji Erbudu po 81,60zł. Prowizja więcej zżera.

@gosciu82: no nie wiem, może to że łamie wszelkie powszechnie znane skuteczne metody inwestowania?
1. jest zbiasowany na PL
2. jest zbiasowany na gaming
3. łapie noże
4. w ogóle nie gra z trendem tego co jest na rynku grzane (choćby banki czy kopidoły)
5. wchodzi w aktywa po bardzo dużych wzrostach ale z ryzykiem odkręcenia trendu