Wpis z mikrobloga

@wolodia mam 17 lat, więc pracować nie pracowałem. Przejeżdżałem przez Szwajcarię, ale już po dacie nadania. W tym czasie byłem we Włoszech lub na Korsyce.
@Arght4: Adres (choć częściowo błędny) wskazuje na strefę cargo lotniska w Genewie, na którym jest m.in. poczta szwajcarska i służba celna.

To jakaś firma krzak, jest zarejestrowana na Gibraltarze i działa na rynku brytyjskim. Nie ma takiej firmy na rynku szwajcarskim.

https://www.datocapital.com.gi/companies/Atryos-Dmcc-Ltd.html

https://uk.trustpilot.com/review/dogstag.co.uk?b=MTYxMjY5MTA5NTAwMHw2MDFmYjY5NzY3OWQ5NzAzNThmYWM0M2E

This company is very untrustworthy. They have a misleading website, even if you ignore the constant 'Limited Time Promotion' of 50% off that is always there, they make
@Arght4: Ja bym odebrał ten list, bo co ci szkodzi? Nieskuteczne doręczenie i tak będzie się liczyć, gdyby to miała być kwestia prawna. Zrobiłbym to też z czystej ciekawości.
@Arght4: Jedyna opcja jest taka, że faktycznie coś zamawiałeś i szło przez Genewę. Gdy zamawiasz coś do Szwajcarii, to poczta może wysłać list z rachunkiem za cło i VAT. Może to być nawet po fakcie, po dostarczeniu przesyłki. Podobnie, operatorzy kurierscy wysyłają takie rachunki.

Ale dziwiłoby mnie to, że naliczyliby cokolwiek w przypadku przesyłki idącej do UE. Chyba, że coś zamówiłeś, a przesyłka została wstrzymana i leży do teraz w Genewie.
@wolodia problem jest taki, że mieszkam na wsi, a poczta jest w miasteczku gminnym, z którym nie mam bezpośredniego połączenia, nie mówiąc już o godzinach w których pracuje ta poczta, ale jak mi się uda odebrać to zawołam
@Arght4: A nie zamawiałeś wtedy w lipcu jakiejś pierdoły właśnie w stylu grawerowana obroża albo plakietka z imieniem dla psa?

Bo czytając wklejone wyżej recenzje (rejestracja w Gibraltarze, przesyłki z Szwajcarii), oraz wiele pretensji o bardzo długi czas realizacji zamówień i "udawanie" brytyjskiej firmy, to pasuje do tej firmy model biznesowy w ramach które udają lokalne firmy, mają strony sklepu w domenie krajowej i wysyłają niby krajową pocztą, ale zamówienia idą
@Arght4: Ten papier na zdjęciu to jest oświadczenie. Prawdopodobnie nadawca złożył z jakiegoś powodu reklamacje.
Jeżeli dostałeś ten breloczek to podpisujesz i zaznaczasz, że dostałeś.
Jeżeli nie dostałeś breloczku, to podpisujesz i zaznaczasz, że nie dostałeś.

Możliwe np., że w systemie nie widnieje przesyłka jako doręczona.

PS:
Dostałeś przesyłkę?