Wpis z mikrobloga

Czołem!

Jakiś czas temu napisałem pracę dyplomową, która mówi o tym, że każdy z nas w XXI wieku narażony jest na samotność, depresję i inne choroby tego jakże wesołego wieku.

Celem mojej pracy było stworzenie kampanii społecznej, która zachęci ludzi do adopcji psów w inny sposób, niż robią to kampanie ukazujące czworonogi jako smutne, żyjące w złych warunkach itd.

I tak powstałą kampania "To ja! – Twój przyjaciel" gdzie, głównym założeniem jest to, że adopcja psa to pomoc obustronna, bo pies zostaje naszym kumplem, jest z nami codziennie i w jakiś sposób wypełnia pustkę. Druga strona to oczywiście dom pełen miłości dla psa.

Do części tekstowej zaprojektowałem logo i nazwę fundacji. Dodatkowo do logo dorzuciłem jeszcze 5 posterów, które mogą zostać wprowadzone w obieg jako kampania społeczna.

_______

Teraz przejdźmy do konkretów.

Szukam fundacji, która robi masę dobrej roboty na rzecz czworonogów.

Chcę oddać wszystko co zaprojektowałem za darmo.

Jeśli jakaś fundacja będzie zainteresowana w większym stopniu współpracą i zmianą swojego logo na poniższe – zaprojektuje całą, kompletną identyfikację wizualną za darmo.

Jeśli padnie pytanie "A czy da się dorobić jeszcze kota?"
Da się. Mam szkice więc mogę je zwektoryzować : >

Razem możemy również ruszyć z kampanią, która została już zaprojektowana.
Nie wymagam oznaczania mnie, nikt nie musi wiedzieć, że jestem autorem. Chcę po prostu oddać to komuś, kto pomaga.

Link do całości: https://www.behance.net/gallery/124189093/Zwiezycie

Pomożecie??

Wiem, że troszeczkę nadużyję tagu no ale cóż ;)

#rozdajo #logo #grafika #grafikakomputerowa #schronisko #psy #smiesznypiesek #adopcjazwierzat #adopcja
Pobierz mechaos - Czołem! 

Jakiś czas temu napisałem pracę dyplomową, która mówi o tym, że...
źródło: comment_1634116517AtUI4ITv5lSsEGt3c1K2Mi.jpg
  • 24
Celem mojej pracy było stworzenie kampanii społecznej, która zachęci ludzi do adopcji psów w inny sposób, niż robią to kampanie ukazujące czworonogi jako smutne, żyjące w złych warunkach itd.


@mechaos: Dlatego zaprojektowałeś logo z wizerunkiem psa z oklapniętymi uszami sugerujące, że zwierzę jest smutne? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale samo logo jest ładne. Ogrom zastrzeżeń do napisu, ale sam symbol jest git.
@Logytaze: przecież przewaga psów na powyższym zdjęciu ma oklapnięte uszy, ten na środku ma ucho wywinięte do zewnątrz XD

Jak już się koniecznie musisz do czegoś #!$%@?ć, to możesz po prostu napisać, że psy pierwotnie nie miały oklapniętych uszu i jest to wynik ludzkiej ingerencji, o ile w ogóle to wiesz. Pytanie jak się ma ten fakt do obecnego stanu rzeczy, tzn tego że dużo psów ma klapnięte ucho.
@mechaos: wizualnie bardzo ładne, podoba mi się, ale
- musiałbyś zrobić testy czy ten sygnet jest czytelny (zrozumiały) bez dodatkowego kontekstu. Chociaż nie jest to jakiś wymóg, ale byłoby dobrze.
- fajnie że dostosowałeś logotyp przy "ZW" i "ZY", ale nie wiem czy kerning nie jest trochę do poprawy, w sensie za ciasno, szczególnie przy "IE"
- na plakatach brakuje dosłownie jednego zdania ukierunkowującego na cel, czyli adopcję, obok tego pomagajmy
@Kien: Ja na serio chcę to oddać bezimiennie :) Nie zależy mi na oznaczeniu mnie. Chce, żeby ktoś kto pomaga, miał ładny obrazek :) A w karmę wierzę więc jak komuś zrobię coś, to może ktoś na mnie wpadnie :)
@mechaos: przecież to logo w ogóle nie przedstawia psa tylko w pierwszej kolejnosci przypomina twarz (oczy, nos, usta) jakiegoś smutnego duszka albo kosciotrupa. Szczególnie na plakatach z dalszej odległości nie przypomina psa. Na tych okrągłych zawieszkach to głównie twarz przypomina
@mechaos większość skupiła się na tym czy uszy stojące czy leżące, a samo logo rzeczywiście wygląda na smutne stworzenie, szczególnie na wizualizacjach billboardów. Sama grafika super, ładne proporcje i estetyka i tu wyrazy uznania, ale jak dla mnie to wciąż smutny zwierz. Jedyne co mi się nie podoba to jak ta naklejka jest tak "trochę odklejona" na plakatach, ale to po prostu ja nie lubię takiego motywu.