Wpis z mikrobloga

Siema, mam mały problem ze swoim iphonem, konkretnie IPhone SE (1 gen). Telefon posiadam już 3,5 roku i wcześniej nie miałem z nim żadnego problemu. Touch ID w ogóle przestało mi działać i nie mogę uruchomić tej funkcji (wcześniej normalnie wszystko działało). Co gorsza przycisk home również nie działa :/. I teraz tak, myślałem że jest to konsekwencja braku miejsca w telefonie, bo pewne funkcje mogą przestać działać. Jednak po usunięciu ponad 2 tys zdjęć (wsm około 5 GB śmieci), telefon nadal nie działa. Co mnie zdziwiło, to to, że na początku po usunięciu tych rzeczy przycisk home działał, ale z opóźnieniem. Musiałem nacisnąć kilka razy (czasem włączyła mi się siri) i dopiero wtedy Iphone reagował. To samo było z przechodzeniem między kartami w tle. Najpierw wystarczyły 3/4 podwójne kliknięcia, żeby zareagował, jednak z czasem było coraz gorzej.. i tak teraz w ogóle nie działa ani touch id ani przycisk home (nawet jak klikam po kilkadziesiąt razy, zero reakcji. Żeby odblokować telefon, muszę go albo całkowicie wyłączyć (i wtedy podaje swój kod, żeby odblokować tel. bo jest to wymagane), albo kliknąć w jakieś powiadomienie i wtedy iphone również prosi o podanie kodu, to jest jednak bezużyteczne, bo nie mogę przejść co innych apek, jestem uwięziony tylko w tej jednej. Jest to naprawdę dla mnie uciążliwe i chciałbym to jakoś naprawić, tymbardziej że jest to mój pierwszy iphone i jakoś mam do niego sentyment. Doradzi ktoś co mogę zrobić w tej sytuacji?? Telefon jest mi bardzo potrzebny, a nie zamierzam narazie wykładać hajsu na nowy. Z góry dziękuje za pomoc!

#apple #iphone #iphonese #pomocy #informatyka #systemios #technologia
  • 6
@Sky-rusher:

Telefon posiadam już 3,5 roku


Fajna by to była gwarancja.

@tomekszz: Accessibility -> Assistive Touch, tak jak ktoś wyżej napisał. Będziesz miał przycisk cyfrowy na ekranie.

Jeśli kupiłeś używany to może to być jakiś ulep z nieoryginalnym ekranem i stąd te problemy. To powyżej to rozwiązanie doraźne, czas zacząć zbierać na nowy telefon niestety.