Wpis z mikrobloga

Nie mogę z tymi Macami. 99% czasu działa idealnie ale gdy trzeba podłączyć monitor to już jest masakra.

Wczoraj podłączyłem monitor złącze HDMI i do adaptera i działało od razu (aż się zdziwielm). Dzisiaj podłączam ten sam monitor, w ten sam sposób - monitor nie wykrywa sygnału z Macbooka. Próbowałem restartowania, podłączania i odłączania ponownie adaptera ale nic. Adapter normalnie ładuje MacBooka (podłączony zasilacz przez adapter).

Macie jakieś porady? Miał ktoś z was ten sam problem? MacBook Pro z M1

Aż się cieszę, że w tych nowych Macbookach Pro które pokażą w poniedziałek, powrócą złącza.

#macbook #macbookpro #adapter #monitory
  • 20
@JK91: ogólnie tego Macbooka pro z M1 dostałem dwa miesiące temu od firmy xd też mnie kusi aby spytać ich tego nowego Macbooka Pro - ale dla przyzwoitości poczekam pół roku xd a tymczasem spytam o kable USb-c - HDMI które działają zwykle spoko
@MatthewDuchovny: no to ci ppowiem ze przez te dongle to nie wiem czy to ma tyle mocy zeby wyswietlic ekran. Próbowałeś osobno zasilanie i osobno dongiel z hdmi?

A najlepiej wiadomo, stacja dokująca z wlasnym zasilaniem
@MatthewDuchovny: to nie mam pojęcia, tymbardfziej ze mowisz ze wczoraj dzialalo a dzis nie.
mnie #!$%@? ten mac, raz ze za malo ramu kupilem bo od pol roku mam 7.5/8gb zajete i swapa 4gb, dwa ze potrafi sie zaciąć i #!$%@?, a trzy ze monitory zewnetrzne to ma byc tylko 4k za milion zlotych bo oczywiscie zwykly 27 czy 34 nie potrafi w skalowanie.
mam nadizeje ze te dałny w poniedzialek
@MatthewDuchovny: Też mam satechi tylko mniejszy. Wkurzało mnie to, że lubi łapać temperaturę więc finalnie będę go używać tylko doraźnie do pracy z domu kupiłem do monitora label usb-c - display port i wszystko cacy. Z drugiej strony nie miałem takich problemów, że przy przejściówce coś nie łapał :/
@JK91: w pracy w środę sprawdzę czy ten Satechi działa z innym monitorem. Może też tak być, że kabel się nagle zepsuł (mało prawdopodobne).

Dzisiaj wieczorem sprawdzę z innym adapterem (taki od Huawei) czy działa monitor i kabel HDMI. Może uda się wyeliminować coś.

27 cali z QuadHD skaluje się dość dobrze. Właśnie taki monitor mam.

Jednak 34 cali to już bralbym z 4k lub nawet 5k.

Czekam na poniedziałek!

@