Wpis z mikrobloga

  • 10
@Tallahasee a tak z ciekawości - przeszedłeś covida? Ja przeszedłem i mimo, że jestem zdrowym, regularnie uprawiającym sport młodym mężczyzną to zniosłem go dość ciężko. Przez dwa dni miałem gorączkę ok 40°C i za bardzo nie byłem w stanie jej niczym zbić. Prawdę mówiąc chyba nigdy nie byłem tak chory, jak przez te dwa dni.
Z grona znajomych moich rodziców kilka osób zmarło na covid (oczywiście wszystkie osoby były niezaszczepione).
@Epg_:

a tak z ciekawości - przeszedłeś covida?


Przeszedłem, objawy jak standardowa grypa/przeziębienie + częściowa utrata węchu i smaku na tydzień.

Ja przeszedłem i mimo, że jestem zdrowym, regularnie uprawiającym sport młodym mężczyzną to zniosłem go dość ciężko. Przez dwa dni miałem gorączkę ok 40°C i za bardzo nie byłem w stanie jej niczym zbić. Prawdę mówiąc chyba nigdy nie byłem tak chory, jak przez te dwa dni.


Nawet
a tak z ciekawości - przeszedłeś covida? Ja przeszedłem i mimo, że jestem zdrowym, regularnie uprawiającym sport młodym mężczyzną to zniosłem go dość ciężko. Przez dwa dni miałem gorączkę ok 40°C i za bardzo nie byłem w stanie jej niczym zbić. Prawdę mówiąc chyba nigdy nie byłem tak chory, jak przez te dwa dni.

Z grona znajomych moich rodziców kilka osób zmarło na covid (oczywiście wszystkie osoby były niezaszczepione). Badania
zdrowym, regularnie uprawiającym sport młodym mężczyzną to zniosłem go dość ciężko. Przez dwa dni miałem gorączkę ok 40°C i za bardzo nie byłem w stanie jej niczym zbić


@Epg_: #!$%@?, mnie też trzymało przez dwa dni. Przy 39 wziąłem ibuprom, zimne okłady i zbiłem bez lipy. Objawy jak przy normalnym mocniejszym przeziebieniu lub grypie, ale lepiej dorabiać do tego nutkę zamordyzmu. Aaa i zobacz, mam lekka nadwagę i nawet
@to_nie_tak_jak-myslisz
Niestety wielu tego nie rozumie i próbuje siłą zmuszać ludzi do zaszczepienia się bez konkretnego powodu. (przypominam że (oficjalnie) szczepionka Pfizera ma skuteczność na poziomie 99%, więc zaszczepiony nie powinien obawiać się zarażenia wirusem. Inna sprawa że nie tylko niezaszczepieni go roznoszą, lecz zaszczepieni także

The Pfizer BioNTech vaccine against COVID-19 has an efficacy of 95% against symptomatic SARS-CoV-2 infection.
Zgodnie z badaniami Pfizer ma skuteczność na poziomie 95% (te 99%