Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty
#bitcoin W ostatniej "Polityce" Radek Sikorski pisze o działaniach UE dotyczących przeciwdziałaniu uciekania wielkich firm przed podatkiem, do "rajów podatkowych" (wkleję poniżej). Jakkolwiek zgadzam się z działaniami UE w tej akurat sprawie, to trochę mnie zmroziło, kiedy uświadomiłem sobie, ze dokładnie tych samych procedur można by użyć, do wyeliminowania krypto- żeby była jasność, Sikorski nie wspomina o krypto, ja jedynie uznałem, że w ten sposób mogliby usunąć krypto z publicznego obiegu. Być może certyfikowanie ETF na BTC przez nadzór giełdowy w US był ważniejszym wydarzeniem, niż nam się wydaje. Jak zbanować walor, który jest obecny na giełdach hmm. Fragment felietonu, mam nadzieje ze p Sikorski i "Polityka" nie wezmą mnie za dupę. Parlament Europejski w Strasburgu poparł w zeszłym tygodniu rezolucję wzywającą do zrobienia porządku z globalnym systemem podatkowym. Pozwoliłem sobie w Państwa imieniu zająć stanowisko, że jeżeli nie rozwiążemy problemu teraz, gdy upadają firmy, a obywatele i kraje toną w długach, to przyjdzie czas na radykalniejsze rozwiązania. Jeśli firmom i miliarderom nie w smak jest płacić 15 proc. od zysków i dochodów, to trzeba będzie zapytać, co zrobić z dziesiątkami bilionów euro, które pochowali w anonimowych spółkach przed zawarciem nowego porozumienia. Możemy przecież uchwalić prawo, które zdelegalizuje posiadanie kont w jurysdykcjach nieujawniających danych władzom podatkowym. Możemy uchwalić prawo, które firmy z takich jurysdykcji wykluczy z konkurowania o zamówienia publiczne czy w ogóle z obrotu gospodarczego. Możemy uchwalić prawo, które uczyni posiadanie kont w takich jurysdykcjach przestępstwem kryminalnym. A majątek firm, fundacji i osób fizycznych posiadany w UE i USA poddać opodatkowaniu, a nawet konfiskacie. Rekiny globalnej finansjery dostały szansę na utemperowanie swej drapieżności. Oby z niej skorzystały. Radosław Sikorski Kiedyś dziennikarz, potem m.in. szef MON, MSZ oraz marszałek Sejmu.
  • 22
Nigdy nie wierzę politykom. Widzę ich jako płatnych aktorów określonych lobby. Fałszywe fasady prawdy o "demokracji", a tak naprawdę korporacji i związanych z nimi mniej lub wcale karteli. Postaci z niekończącej się telenoweli dla osób zainteresowanych sprawami państwa i gospodarki. Nic więcej.
@cypherpunkbtc: Sam jesteś dzbanem!!, czemu Ty #!$%@? wszystkich musisz obrażać? Ad rem, Bitcoin już dawno jest sybstutytem złota https://pl.wikipedia.org/wiki/Substytut i dobrze mu z tym. Ja pisze o tym, ze każda adopcja btc jak ten ETF, czy Salwador, czy nawet "micro strategy " powoduje, ze trudniej byłoby go usunac, Po prostu byłaby to strata dla coraz większej ilości ludzi i instytucji. Bankstrerzy nie lubią btc z przyczyn oczywistych, ale czym większa popularność
@Zayebiosaurus-Rex: of topic, ale co do tego gościa, kiedyś dawno, miałem go za takiego #!$%@? z oxfordu. Ale Sikorski był dziennikarzem Sunday Telegraph w czasie ruskiej wojny w Afganistanie, tak się wqrwil na to co zobaczył, że schował kamizelkę press, wziął kałasza i zaczął się #!$%@?ć z ruskimi jako bojownik (nie myl proszę z talibem, bo to co innego) . Gość walczył z bronia i codziennie ryzykował życiem dla wolności innego
Bankstrerzy nie lubią btc z przyczyn oczywistych, ale czym większa popularność wśród "ludu" i instytucji tym większe bezpieczeństwo dla BTC. Może kiedyś zbanują, a może pójdzie w kierunku- Najpierw nas nie zauważali, potem się z nas śmiali, a potem nie mieli wyjścia i musieli się przyłączyć.


@Obruni: A ja wyobrażam to sobie tak, że banksterzy od dawien dawna trzymają na tym łapę i mając wręcz nieograniczone środki oraz technologie i kadry
t
@Corona_Beerus: tu nie chodzi o łapówy. Nie bądź zaściankowy i nie patrz na świat, przez pryzmat naszej ojczyzny hehe u nas jest trochę mafijnie, zwłaszcza ostatnio,. Zawsze jest ścieranie wpływów, ale niekoniecznie przez chamskie łapówy, bo to nieefektywne jest. Bardziej dzieje się to tak: jeśli byłaby gadka w senacie o krypto, to Elon być może na Twitterze, a może w prywatnym mailu do senatorów z Florydy i texasu poinformuje ich,