Wpis z mikrobloga

Mirki, w jaki sposób unieruchamiacie samochód po zaparkowaniu?
Co jest bezpieczniejsze/lepsze - ręczny czy zostawianie na biegu? Jeśli bieg, to który - wsteczny czy 1?
#motoryzacja #ankieta #samochody

W jaki sposób unieruchamiasz auto po zaparkowaniu?

  • Zaciągam ręczny 15.3% (29)
  • Zostawiam auto na biegu 28.6% (54)
  • Ręczny + bieg 56.1% (106)

Oddanych głosów: 189

  • 22
@Norskee: @Bpnn: @Szamotowy_Marian: @Pimenista: @giorgioborgio: generalnie ja z przyzwyczajenia zawsze tylko ręczny zaciągam. Trochę mam stracha, że po X latach robienia w ten sposób, boje się ze po uruchomieniu auta zapomnę zdjąć auto z biegu i mi ruszy.

Ale z drugiej strony, jak ostatnio jadąc 50 km/h na torze zaciągnąłem ręczny to auto lekko tylko zwalniało zamiast mi zarzucić dupą, to mi dało do myślenia, że jednak
@Janusz_Lubikwasa: raczej nie wymiana linki tylko wyczyszczenie i zlozenie samoregulatorow od nowa

Samoregulatory to takie skomplikowane urzadzenia (XD) ze nie jeden mechanik nie potrafi tego zlozyc zeby dzialalo, a potem po kilku miesiacach sie okazuje, ze reczny to co najwyzej troche spowalnia
Sam mialem odwrotnie blaszki wsadzone w samoregulatorach, wiec moze i wskakiwalo, ale tak samo szybko zeskakiwalo, wiec mowiac krotko. Nie dzialalo XD
Plukanie w benzynie zlozenie poprawnie i smiga
@patataj_konik: nic ci się nie przenosi bo musiałoby być jakiekolwiek obciążenie na elementach a jeśli auto stoi na ręcznym to takiego obciążenia nie ma
bieg się zapina tylko na wszelki wypadek
@Janusz_Lubikwasa: ręczny, a jak na pochyłym, to doszły koła skręcone do krawężnika, czy czegokolwiek na czym się auto oprze jakby postanowiło puścić. U teścia natomiast dorzucam bieg (potrójna pewność xD), bo podjazd ma zdradliwy. W zeszłoroczne święta auto stało dwa dni i nic. Zrobiłem szybki wypad, odstawiłem auto tak samo i poszedłem się przebierać. W tym momencie auto się stoczyło i zatrzymało na aucie sąsiada :P
@Pangia: mówię o przypadku użycia samego biegu, z ręcznym trochę inaczej wtedy jest tak jak mówisz
@Qullion: to taka loteria. U jednego będzie to przy 300k, u innego przy 100. Są różne skrzynie, mają różne bolączki i minusy w konstrukcjach