Wpis z mikrobloga

@Prince69: a magisterka w Iwork? bo jak tak tow sumie wszystko masz, insta czy fb w safari.
Nad jakimś blokerem się może zastanów, ja teraz testuję Ka-Block. Apka do haseł też, ja mam MacPass.
@thority: do blokowania już mam Adblock pro z iPhone. Może to ma znaczenie, ale mam też iPhone więc jakieś appki, które jeszcze bardziej zwiększają możliwości synchronizacji obu urządzeń przyjmę. Do haseł bezpłatnego raczej nic nie znajdę, co obsługuje zarówno windowsa jak i macos, a na razie jeszcze nie chcę płacić za managera haseł :P
@ayyy_lmao: dzięki, sprawdzę. Właśnie głównie takie appki bym chciał, do czyszczenia czy czegoś
@ayyy_lmao: mam pęk kluczy w safari, no ale mam też komputer z windowsem ciągle, więc raczej nie chcę bawić się w jakieś hasła super trudne do rozszyfrowania, bo potem bym wpisywał je 5 minut na Windowsie xD
@Prince69: Zadawalem takie samo pytanie na początku roku po zakupie pierwszego wlasnego maca. Aplikacja ktora faktycznie mi sie przydala nazywa sie "Tiles". Umozliwia ona dzielenie sobie okien jak w windowsie - przejezdzasz programem w prawy rog i on automatycznie ustawia sie na pol ekranu itd. Sama apka jest bardzo prosta, lekka, przejrzysta i darmowa i o to mi chodzilo.
No i oczywiscie pakiet office. Owszem te na Mac'a sa dobre i
@trustME: Tez prawda, bardziej chodziło mi o to ze wiele osób nie wie co to te pliki Pages. Pakiet office, pliki doc. każdy zna i kuma o co be. Do tego dochodzi niepewność jak się to komuś otworzy na windowsie - czy się nie wykrzaczy albo nie wyjdzie inny kleks zamiast prezentacji jak ktoś to otworzy w jakiejś starej wersji powerpointa.
Mi to się dodatkowo nie chce tego uczyć specjalnie tylko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wszystkieInneBylyZajete: np. smap window, bierzesz okno do brzegu ekranu i się wtedy okno układa samo na równo na pół ekranu. Na win i Linuks działa od razu. Na Macu trzeba apkę do tego.
Albo mam w monitorze Dell głośniki. Regulacja głośności na Macu nie działa. Dopiero musiałem znaleźć jakąś haxiorską apkę, która to robi ale nie przez systemową kontrolę głośności, więc guziki głośniej/ciszej, które mam na klawiaturze nie zmieniają głośności jeśli