Wpis z mikrobloga

Jest tu jakiś mechanik samchodowy pracujący w holandii/ znawca holenderskiego rynku samochodów? Na stronie kentekencheck.nl wygenerowałem raport dla samochodu który mnie interesuje i jest tam linijka która mnie niepokoi, a mianowicie:

Overmatige vloeistoflekkage overige vloeistoffen


trzy lata z rzędu jest ten sam tekst na przeglądach, brzmi dosyć poważnie, warto się fatygować i oglądać to auto? mogą to być wycieki na silniku/ skrzyni?

#samochody #holandia #mechanikasamochodowa

Zacząłem grzebać trochę w necie i znalazłem taki wątek:
https://problemcar.nl/topic/peugeot/ra2nat-apk-betekenis-257287

Koleś ma prawdopodobnie ten sam komunikat i ktoś mu chyba w miarę sensownie odpisał, ale mój holenderski jest żałosny a google translate tak średnio to tłumaczy

Jedyne, co wiesz, to to, że nie chodzi o system spryskiwaczy przedniej szyby ani o odprowadzanie skroplin z klimatyzacji.

Wiesz też, że to nie jest układ paliwowy, układ hamulcowy, układ kierowniczy czy zawieszenie.


Czyli wnioskuję z tego, że może to być ta nieszczęsna uszczelka pod głowicą?
  • 3
@aroaro1993:
Uszczelka pod głowicą nie jest widocznym wyciekiem (płyn chłodzący dostaje się do paliwa) przez co auto mocniej kopci z wydechu. No i po trzech latach to ten silnik byłby dawno zajechany gdyby to było to.

Jeśli to nie jest to żaden z powyższych wycieków to do głowy przychodzi mi tylko wyciek z skrzyni biegów/wtryskiwacz/wał ale nie podałeś jakie to auto więc ciężko stwierdzić.

Dziwne swoją drogą, że z wyciekiem auto
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@aroaro1993: mam taki sam wpis po przeglądzie w NL gdzie miałem uszkodzoną uszczelkę pod obudową filtra oleju, z reguły drobne wycieki oleju ewentualnie plynu chłodniczego zostają odnotowane
@Trique: mówisz o przeglądzie w NL? Dziwne bo sprawdzają głównie oświetlenie, klakson, poziom płynu do szyb, zawieszenie, hamulce, pasy i regulacje świateł oraz kierownicy
@baNicja
Tak, w Nl.

Zrobili przegląd bez wpisu, ale ciapak który mi robił przegląd powiedział, że mam "mocno starte" pedały i przy mokrych butach, but się ślizga więc jak będę robił następny przegląd u niego to nie przejdzie.

Jak Cie to interesuje to wpisz sobie Civic VIII pedały, i chodziło o te kropki antypoślizgowe na nich.