Wpis z mikrobloga

Mirki, co robię źle, że podczas łowienia feederem zrywam czasami cały zestaw podczas rzucania? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pierwszy raz myślałem, że wina żyłki, jednak dzisiaj znowu zerwałem na innej wędce i innej żyłce. Jestem nowy w temacie, więc proszę o wyrozumiałość - dopiero się uczę.
#wedkarstwo
  • 12
@kezu5osiem100: Ile waży zestaw?

Ogólnie możesz zrobić sobie test, zablokuj kołowrotek, złap za żyłkę jakieś pół metra od szczytówki i wykonuj ruchy wyginające szczytówkę, ocieraj przelotkę. Jeśli w jakimś momencie puści to znaczy że jest jakiś ostry element w przelotce. Ogólnie stosunkowo często przy samej przelotce owija się żyłka, wtedy wszystko jest zablokowane więc trzeba mieć to na uwadze i patrzeć na szczytówkę przed zarzuceniem, czy wszystko gra.

Zestawami gruntowymi (czyli
@kezu5osiem100 wina przelotek, za cienkiej zylki ALE. Moj kolega tak zaczal miec po zmianie zylki. Nawinal przy nas jakas zylke za 70zl, 1rzut jeb metoda urwana, 2.rzut to samo. Przy utracie 3 koszczka zylke w*#!$%@? i historia juz sie nie powtorzyla.
@kezu5osiem100: Zbyt cienka żyłka do wagi zestawu, oplątanie przy ostatniej przelotce, oplątanie przy pierwszej przelotce, oplątanie o kołowrotek, beznadziejna technika.
Jeżeli występuje okresami przyczyną może być zużycie żyłki, uv, ocieranie o przelotki, wydaje mi się że na rzekach żyłka szybciej się niszczy, jeżeli czuć chropowatość pod palcami trzeba odwinąć 20-30m żyłki i wyrzucić.