Wpis z mikrobloga

#audio Podłączam wieżę do komputera przez kabel 2x cinch-minijack i zastanawiam się gdzie jest problem:
- przy laptopie nr 1 normalnie wszystko działa bez zarzutu
- przy laptopie nr 2 jeden głośnik jest prawie niesłyszalny, drugi gra normalnie (po zamianie cinchy miejscami jest na odwrót), po obróceniu i znalezieniu "właściwego" położenia wtyku minijacka do laptopa oba głośniki grają dobrze
- przy wpięciu do stacji dokującej gra tylko jeden głośnik i tutaj już wtyk minijacka nie ma znaczenia

Normalnie pomyślałbym, że z kablem coś nie tak, ale przy poprzednim miałem takie same problemy. Potem myślałem, że może gniazdo w laptopie nr 2 jest wyrobione i nie styka, ale sytuacja ze stacją dokującą, którą mam od nowości wskazuje mi, że to też raczej nie to. Czy może to być kwestia wieży, skoro przy niektórych konfiguracjach (2/3 laptopy, które sprawdzałem działają idealnie z tą wieżą) coś tu nie działa?
  • 2
@Norskee: gniazdo słuchawek w drugim laptopie wg mnie. a co do stacji dokującej to nie do końca tak, bo jeśli stacja nie ma swojej karty dźwiękowej a najpewniej nie ma to sygnał analogowy jest przesyłany z lapka przez port dokujący i dalej na jack-out.

Możesz jeszcze podpiąć laptop 1 i poruszać wszędzie kabelkami. Jeśli używasz chinoli to kup jakiś prolinka- tani a ma niezłą jakość żeby wykluczyć kabel na 100%