Wpis z mikrobloga

Mireczki zostałem oszukany na FB marketplace czy warto to zgłaszać na policję czy szkoda czasu?
Znalazłem sobie telewizor i chciałem odebrać osobiście miał być w Piasecznie ale okazało się że jest obok Katowic. Cena spoko więc trochę szkoda mi go było ale z Warszawy to kawałek więc się nie przejadę ale Pan z ogłoszenia zaproponował że wyślę go kurierem jak zapłacę mu 20% przed i reszta płatność przy odbiorze. No to się zgodziłem (mam nr konta tego pana i jakieś imię i nazwisko) czekałem tydzień miał być ok 2-3 dni a dzisiaj jego konto zostało usunięte. Jako jedyne dowody mam ss z Messenger i potwierdzenie przelewu. Czy jest sens tracić czas na policji? 20% - 87 zł

#facebook #oszukujo #policja
  • 7
@franolix: oczywiście, jeżeli jest was wielu to zgadzajcie się i odwidzi się gościowi kolejne akcje. Miałem kiedyś przypadek kupując doładowanie psn, wyczulony translacja była przez Allegro, a i tak gościu okazałem się #!$%@?. Posługiwał się lewymi danymi ale go złapali. Dostał zawiasy i zadość uczynienie dla poszkodowanych, a ja jako bonus jeszcze z programu ochrony kupujących wyciągnąłem zwrot ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Nolimit
@Alex_mski
@DESiGNER86
@Krokiruks
Dzięki za konkretne odpowiedzi dzisiaj sprawa została zamknięta a ja dostałem zwrot pieniędzy. Gdyby nie wy to pewnie nie chciało by mi się tego zgłaszać. Skończyło się na tym że osoba która dostała pieniądze usprawiedliwia się tym że często gra na jakiś stronach hazardowych i dziennie dostaje dużo przelewów i nawet nie sprawdza ich ilości. Ale koniec końców pieniądze musiał zwrócić.