Wpis z mikrobloga

@wygolony_libek-97:

W nawiązaniu do Twojego wpisu:

Ostatnio tak się zastanawiałem-co takiego wierzący i praktykujący widzą w tych wszystkich rytuałach i wyznaniach wiary? Jaki jest w tym wszystkim sens?


Zastanawiałeś się? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Stwierdziłeś, że skoro Ty nie dostrzegasz w tym żadnego sensu i logiki, tzn że inni są idiotami, tak?
Może to rzeczywiście tak jest, że jeśli ktoś Tego Boga nie ptrzebuje, to nigdy Go nie znajdzie. To nie jest żywa, policzalna materia, a rozumiem, że tylko takie, wymierne sprawy traktujesz poważnie.
Kiedyś któryś z Twoich wpisów mnie zaintrygował i od tego czasu czytam nieraz co tutaj wrzucasz.
Niby jesteś wolnościowcem, cały czas podkreślasz swój liberalizm w każdym niemal aspekcie, więc tym bardziej niezrozumiały jest dla mnie Twój obelżywy stosunek do wszystkiego co powiązane jest z KK i jego społecznością.
Gdzie tu jest ta Twoja tolerancja leżąca chyba u podstaw Twoich wolnościowych idei?
W Twoich wpisach często można odczytać nienawiść w stronę ludzi wierzących i KK połączoną z dążeniami do ustawowej niemalże marginalizacji ich obywatelskich swobód.

To tak wyobrażasz sobie tą wolność?
Wierzysz w jakiś utopijny anarchistyczny system, ale chcesz ludziom w arogancki sposób wskazywać swoje własne "uniwersalne" wartości którymi mieliby się w życiu kierować.
Czyli jesteś za ograniczeniem swobód jednym, by Twoje cele i utopijne marzenia miały szanse realizacji.
Fajne to to i coś mi nawet przypomina...
Kilku takich myślicieli Twojego pokroju zrobiło już w historii światowej niezłą karierę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak to mówią piekło zbudowane jest dobrymi chęciami.

  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mecenas_dudala: poza tym jest istotna różnica między dążeniem do marginalizacji UPRZYWILEJOWANEJ pozycji kleru i katolicyzmu, zrównania ich prawnego, politycznego i realnego z innymi, świeckimi instytucjami i postawami...a gromieniem ludzi wierzących i swojemu otoczeniu tej wiary nie wtykających
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mecenas_dudala: poza tym czemu sugerujesz moją rzekomą chęć bycia komuchem? Kiedy akurat chociażby już sama ayn rand w swoim obiektywizmie zauważyła, że doprawdy kolektywny faszyzm, socjalizm i chrześcijanizm są siebie warte. I w niechęci do inywidualizmu, pogardzaniu osobistą podmiotowością mają swoje korzenie. ¯\_(ツ)_/¯
@wygolony_libek-97:

podkreślam swój liberalizm ORAZ swoją głęboką niechęć do postaw i instytucji ów liberalizm i indywidualizm tłamszących ( ͡~ ͜ʖ ͡°) paradoks tolerancji


...stając się wolnościowcem totalitarnym, bo nie idea stanowi o ustroju jaki przewodzi w Twoich doktrynach, a sposób ich wprowadzania i głoszenia.
To rzeczywiście niezły paradoks ( ͡° ͜ʖ ͡°)

poza tym jest istotna różnica między dążeniem do marginalizacji UPRZYWILEJOWANEJ pozycji
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mecenas_dudala: a kto mówi, że nie można być jednocześnie oświeconym świeckim i liberalnym przywódcą na czele ustroju...oraz kimś kto wcale nie respektuje demokratycznych wyborów i uważa, że mimo wszystko władza nie jest po to, aby rzucać nią przed motłoch.

Lepszy jest mądry autorytaryzm-niż głupia, przaśna, populistyczna i w dodatku nieliberalna demokracja ()
@wygolony_libek-97:

Lepszy jest mądry autorytaryzm-niż głupia, przaśna, populistyczna i w dodatku nieliberalna demokracja 

poza tym czemu sugerujesz moją rzekomą chęć bycia komuchem? Kiedy akurat chociażby już sama ayn rand w swoim obiektywizmie zauważyła, że doprawdy kolektywny faszyzm, socjalizm i chrześcijanizm są siebie warte. I w niechęci do inywidualizmu, pogardzaniu osobistą podmiotowością mają swoje korzenie. 


Chyba tylko Ty sam jesteś w stanie pogodzić ze sobą i zrozumieć te ambisentencje ( ͡°
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mecenas_dudala: żeby zaistniał wolny rynek muszą być bardzo surowe regulacje odnośnie zwalczania praktyk monopolistycznych czy też jawnego lub skrytego nieuczciwego uprzywilejowania względem innych rynkowych graczy ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Chyba z absolutyzmem nieskrępowanej wolności ekonomicznej i osobistej jest podobnie. Nieskrępowanej i niezależnej nawet od wyników wyborów czy słupków poparcia.