Wpis z mikrobloga

Drodzy, proszę o opinie dotycząca ogrzewania podłogowego. Dom do remontu, podłogówka na dół około 70m2, póki co na podłodze terakota - która i tak chcemy skuć. I tutaj pojawia się pytanie - czy lepiej zastosować metodę sucha lub mokra i skuć jedynie płytki i klej co spowoduje podniesienie się podłogi o około 2-3 cm a to z kolei spowoduje konieczność podcięcia nowych drzwi czy lepiej skuć płytki potem 6 cm wylewki aż do styropianu (5cm leży) położyć rurki i zalać na poziom który teraz jest?
#budujzwykopem #dom #budowlanka #ogrzewanie
  • 12
@badzyniak: Jeśli na styropianie nie było folii co w starym budownictwie jest możliwe, to od razu styropian będzie do wymiany, będzie odchodził razem z wylewką (przerabiałem temat u siebie) więc pracy od groma do tego problem z utylizacja takiej ilości styropianu
problemu brak, jak ma umowę na wywóz śmieci to na PSZOK wywiezie.


@ksiak: Nie zawsze. Niektóre PSZOKi przyjmują styropian, ale nie 'odpady budowlane'. Czyli jakiś worek resztek po ociepleniu Ci przyjmą kręcąc nosem. Ale brudne kawałki w dużej ilości już niekoniecznie.
@ksiak: Tego dokładnie Ci nie powiem, ale na mojej miejskiej grupie FB była duża imba o to. I z tego co czytałem, problem jest ogólnopolski.

MOŻLIWE, że chodzi o ukracanie wyrzucania odpadów firmowych po remontach i budowach jako osoby prywatne. Plus dokładne wytyczne co do tego określa gmina jeśli się nie mylę.