Wpis z mikrobloga

#ocieplaniewizerunkulinuksa

Jako, że kolega @surma pozwolił sobie do losowych danych rzucić losowym wynikiem, stwierdzając, że chrome pod Linuksem ssie, postanowiłem się nie zgodzić.

Ani nie miał na to dowodów, ani racji - co zaprezentuję niżej. Starałem się to wytłumaczyć, ale nie chciał przyjąć tego do wiadomości.

Wynik testu

3 przeglądarki zbliżone do siebie wersjami. Jedna konfiguracja sprzętowa.

Te dwa gorsze wyniki są z windowsa :) A widząc tamte wyniki, można by wywnioskować, ze Chrome miał by jeszcze kilka punktów więcej pod Debianem(chyba, że różnica pod windowsem wynikała z różnic wersji, choć te są nie wielkie).


#windows #linux #benchmark #chrome #chromium #webbrowser #przegladarki #hejt
źródło: comment_H9CcLWG2764EcU39iDx8fUxxTuMXpC78.jpg
  • 42
@surma: Opera skończyła się na 12.54 zdaje się :(


@ufos: Dobrze, ale userexperience jest raczej nie mierzalny i subiektywny. A tutaj czarno na białym udowadniam, a nie tylko rzucam jakimś bzdurnym hasłem :)
@anybetter: też się pochwalę Chakra Linux

4428

HTML5 Capabilities 7/7

Detailed version information: Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/30.0.1599.101 Safari/537.36
@anybetter: Chodziło o to, że @surma wyciągnął bzdurne wnioski z jakiegoś wykresiku - może i ciekawego, ale wnioski były błędne.

Udowodniłem więc, że nie miał racji i Chrome pod Linuksem jest szybsze niż pod windowsem, ponad wszelką wątpliwość :)
@ufos: Ja wchodziłem po linku z ty kluczem, klikałem na logo strony które przenosiło mnie na ich główną stronę i klikałem "benczmarkuj". Potem mój wynik pojawiał się razem z resztą.