Wpis z mikrobloga

Mam wrażenie, że mój laptop powoli umiera (zdarza się, że bez przyczyny, niepodłączony do prądu się odpala; Jak zostawię go na kablu, to czasem bez wpięcia i wypięcia kabla - serio - nie da się go włączyć itp.), postanowiłem zrobić krok wyprzedzający i czegoś poszukać, a że jakiś czas temu przekonałem się do iphone, pomyslałem, czy nie aby przesiąść się macbooka/imaca żeby spróbować czegoś nowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niestety jestem bidokiem i 2k PLN to jest maks, maksów jakie jestem w stanie poświęcić na kompa. Używam przede wszystkim do przeglądania internetów, ale poza tym zdarza mi się pomodelować coś prostego w #inventor lub #fusion360, po czym puścić na drukarkę oraz pograć, w raczej niewymagające szału gry (przypominam, 8 letni laptop na windzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)) Hearthstone czy Dota.

- Czy w takich pieniądzach da się kupić coś sensownego? Czy poniższe aukcje są sensowne?
https://allegro.pl/oferta/apple-imac-a1312-i7-ssd-256-hdd-2tb-8gb-amd-6970-10908169899
https://allegro.pl/oferta/apple-imac-21-cali-a1311-i5-2-5ghz-8gb-240gb-ssd-11307873887
https://allegro.pl/oferta/laptop-apple-macbook-a1466-air-i7-8gb-256ssd-e15-11151122513

- Jak wyglądają aktualizacje systemu na jabkowych komputerach? Każdy dostaje aktualizację? Jest sens, za każdym razem instalować coraz nowszą wersję systemu?
- Na co zwrócić uwagę, a czego się wyrzekać?

#macos #apple #macbook #imac

Będę wdzięczny za rady
  • 12
@maciekson: A myślałeś o Macu Mini?

Jak wyglądają aktualizacje systemu na jabkowych komputerach?

Normalnie, tak jak na Windowsie. Wchodzisz w ustawienia i jeśli pojawi się aktualizacja to możesz ją pobrać i zainstalować

Każdy dostaje aktualizację?

Każdy komputer, który jest wspierany przez daną wersję systemu

Jest sens, za każdym razem instalować coraz nowszą wersję systemu?

Nowa wersja, nowe funkcje. Jak kto woli
@adam163264_:

A myślałeś o Macu Mini?

Szczerze nie. Czy (przynajmniej teoretycznie) w tej samej cenie jestem w stanie wychaczyć coś o lepszych parametrach (w końcu nie ma monitora, więc przynajmniej początkowo powinien być tańszy niż iMac)?

Nowa wersja, nowe funkcje. Jak kto woli

Te nowe funkcje nie zabijają wydajności na najstarszych modelach, które dostają update?
Czy (przynajmniej teoretycznie) w tej samej cenie jestem w stanie wychaczyć coś o lepszych parametrach (w końcu nie ma monitora, więc przynajmniej początkowo powinien być tańszy niż iMac)?


Yes

Te nowe funkcje nie zabijają wydajności na najstarszych modelach, które dostają update?

@maciekson: Przed kupnem mojego Aira gadałem z szefem na temat jego MacBooka Pro z 2017 roku i mówił, że nadal chodzi jak złoto także no cóż chyba nie. No może
@maciekson: Przed kupnem mojego Aira gadałem z szefem na temat jego MacBooka Pro z 2017 roku i mówił, że nadal chodzi jak złoto także no cóż chyba nie. No może model 2017 nie jest jakiś super stary, ale no ( ͡º ͜ʖ͡º)


@adam163264_: Tylko my chyba rozmawiamy bardziej o macbooku z 2012, może 2013 xD?
jego MacBooka Pro z 2017 roku i mówił, że nadal chodzi jak złoto


@adam163264_: ThinkPad T420 nadal chodzi lepiej niż 3/4 sprzętów z marketu
Pod względem zarówno mechaniki, jak i elektroniki. Tylko 2.5h na baterii trochę mało, ale to wciąż więcej niż nowe zamienniki xD
@maciekson: ja bym na twoim miejscu jeżeli chcesz jabłko to pozbierał na jakiegoś najtańszego m1. Niestety sprzęt Apple nie jest na małą kieszeń i to co teraz widzisz za 2K jest totalnie nieopłacalne.
@maciekson: a jak potrzebujesz na teraz czegoś do przeglądania neta i pogrania w niewymagające gierki to szukaj taniego chromebooka. Będziesz mógł zainstalować sobie linuxa na nim i dota bez problemu pójdzie.
@maciekson: z 2013 to jedynie Mac Pro dostał aktualizacje do najnowszego systemu. MacBooki to od 2015, ale chyba nie chcesz kupić komputera na rok. Zawsze przy aktualizacjach jest podana lista komputerów które się załapują.