Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
7 letni Nexus 6 mojego ojca zdawał się zmierzać do krainy elektrosmieci. Lagowal przy prostych zadaniach, a bateria padała w mgnieniu oka. Żeby nie naciągać ojca na koszty podjąłem próbę reanimacji tego trupa. Udało się zdobyć baterie zamiennik od chińskiego wyrobnika "Cameron Sino". Wymiana nie należała do łatwych i przyjemnych . Plecki były klejone, a pod nimi dodatkowa obudowa wewnętrzna skladajaca się z kilkudziesięciu srubek, ale udało się. Telefon przestał się wyłączać , a do ogarniecia pozostał software. Oczywiście kierunek forum XDA i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że ten model ma pełne wsparcie LineageOS w wersji dla Android 11. Nie miałem dużych oczekiwań, ale po ogarnięciu podstawowego setu czyli gappsy , magisk, adaway i YouTube vanced, okazalo się, że telefon wyprodukowany w 2014 jest nadal zupełnie używalny, działa w miare płynnie, a podstawowe aplikacje z tego roku nie dostają czkawki.

Jestem pod uznaniem, że istnieje niezależne wsparcie dla tak starych urządzeń gdzie akurat w przypadku smartfonow 7 lat to kilka eppok. To jest właśnie prawdziwa ekologia , a nie projektowanie mniejszych opakowań czy usuwanie ładowarek

#android
  • 1
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adrjenq: jakiś czas temu miałem okazję zobaczyć, jak działa Note 3 na lineageos. Szczena trochę opadła. Ale powiedzmy to jasno: długie wsparcie aktualizacjami to obowiązek producenta, a nie hobbystów z internetu.