Wpis z mikrobloga

Ponieważ na moim już dość starym tv #siptv już strasznie mulił, kupiłem Amazon Fire TV Stick (3. Gen) do oglądania #teleelevidenie SIPTV działa teraz jak błyskawica ale po jakimś czasie jak często są przełączane kanały, łapie zwieche i wywala Connection failed. Wtedy już tylko zostaje wył. i wł. TV i tak w kółko. Próbowałem różne listy, czyściłem cache, deinstalowałem apke, aktualizowałem wszystko, ciągle to samo. Na apce w tv samsungu tego nie ma, za to strasznie muli. Co to może być?

#iptv
  • 19
@johnmorra: ale 3.rd Gen to jest aktualna. 4K to inna wersja ale ta sama generacja. Mój tv nie potrafi 4K dlatego stick bez 4K.
@kodiwpigulce_pl: @geuze: zainstalowałem darmową wersje tivimate i śmiga aż miło. Oczywiście okrojona z opcji ale w porównaniu do siptv to aż przeładowana. Pewnie wszystko kwestia przyzwyczajenia. Jest w premium opcja dodania więcej źródeł epg bo mam pakiet polski i niemiecki i na niemieckich nie ma
@eurolulu: Co prawda mam FireStick 4K który ma 0.5GB ramu więcej od FireSticka 3rd Gen ale używam aplikacji SIPTV od roku i cały czas działa tak samo płynnie i bez zacięć.
Na TV samsunga (instalowana apliakcja z pendrive) też używam od roku SIPTV i wydajność jest taka sama. Czy przełączam milion kanałów dziennie czy 5 to tak samo działa.

Dziwna sprawa, że Ci zacina.

@geuze: co daje ten Wolf Launcher?
@b8uje: Mój tv Samsung ma już z 6 lat więc ma prawo mulić ;) Teraz właśnie widzę że z tivimate jest to samo, po jakimś czasie błąd 404 i koniec. FireSticka mam podłączonego po wifi, TV był wtedy po kablu i nie było problemu, może to jest przyczyną? Ale jak w sticku wchodzę w ustawienia to niby jest połączony i nie ma problemu z siecią. Tak wszystko działa super szybko tylko
@geuze: No właśnie na to wygląda że to wina wifi, po kablu na apce w tv nie rozłącza (ale za to apka strasznie wolno reaguje). Zamówiłem adapter i mam nadzieję że będzie dobrze.
Teraz jest promka na FireStick 4K Max na Amazonie - w Polsce 309 złotych, u Niemca kosztuje 170 dokładnie to samo. Można tez kombinować i zamówić za te 170 na niemieckim media markt i spróbować wysłać sobie do Polszy.
@PastaJajeczna: nie trolluje, mam sam Firesticka 4k i jest wart tyle, ile zapłaciłem za nówkę na promocji - 30€. Nie zapłaciłbym za niego regularnej ceny.

Żeby dało się z tego korzystać trzeba zmienić launcher, ilość reklam na stronie głównej to dramat, nie ma gniazda ethernet ani USB. Dopiero Fire TV Cube jest coś wart IMO. Ja mam wersję na niemiecki rynek i oryginalna aplikacja Prime Video nie chodziła dopóki nie zmieniłem