Wpis z mikrobloga

Czy ja dobrze rozumiem, że niektórzy postulują o REFUNDACJĘ aborcji na życznie do 12 tygodnia ciąży?

To już naprawdę trzeba być chorym człowiekiem, żeby o czymś takim w ogóle pomyśleć. Ruchanie się bez zabezpieczeń i aborcja na koszt podatnika. Nic głupszego w tej dekadzie nie usłyszę, a jest dopiero 21'

#protest #aborcja #4konserwy #bekazlewactwa #bekazneuropy #konfederacja
  • 28
@trevoz: Brawo - o to chodziło w tej imbie. O zasiłek na aborcję i hajs. Biedactwo lewicowe jak zwykle jedynie co potrafić to żreć za cudze. Dlatego wyborcy Konfy muszą przestać pracować na utrzymanie lewicy, niech darmozjady idą pod most . Był nawet taki wykres gdzie okazało się, że największy odsetek wyborców pracujących jest w Konfie - zatem - niech prawicowcy przestaną utrzymywać lewicowców. Może jak kurek z kasą zostanie zakręcony
@trevoz: Nic głupszego to nie było na tych tagach tego wieczoru. Ale tylko bordo potrafi na wykopie napisać taki wysryw.
Nawet jak to zarzutka, taka 2/10 to odpiszę. Bo czytają wykop młode osoby, które taką papkę mogą przyjąć za poważny wpis ;d

- wrzuciłbym to w koszyk świadczeń NFZtu. Koszta takich zabiegów w skali wydatków NFZ to byłby jakiś promil nieznaczny. Myślę, że oddziały położnicze spokojnie by to przerobiły.
- koszta
- na program darmowe prezerwatywy i antykoncepcję hormonalną też jestem w stanie z podatków płacić


@Matemit: xD Na papier toaletowy też będzie płacił?
Jak ktoś nie umie zarobić 10zł na gumki albo tabletki to niech nie rucha. Takie spierdoxy powinny zostać ubezwłasnowolnione, bo nawet osoby niepełnosprawne i upośledzone potrafią zarobić taką kwotę w ciągu pół godziny.
@trevoz: Czyli to jest twój jedyny argument przeciw temu wszystkiemu co napisałem? Myślę, że dla nikogo to nie jest wystarczająco przekonujące.

Wykonywanie tego typu zabiegów jest pożyteczne społecznie, możliwość wykonania takich zabiegów(mówię tu obecnie o kwestii usunięcia ciąży z powodu "bo nie chcę dziecka", - kwestia zatrzymania ciąży we wszystkich innych przypadkach jest dla mnie bezdyskusyjna) to hamowane problemów, które obciążają społeczeństwo w momencie pojawienia się takiego dziecka na świecie. Zaczynając
Jak ktoś nie umie zarobić 10zł na gumki albo tabletki to niech nie rucha. Takie spierdoxy powinny zostać ubezwłasnowolnione, bo nawet osoby niepełnosprawne i upośledzone potrafią zarobić taką kwotę w ciągu pół godziny.


To tylko świadczy o niewiedzy na temat antykoncepcji. Stosowanie prezerwatyw nie daje gwarancji, mimo ostrożności też zdarzają się wpadki. A ludzie którzy uprawiają seks, nie zawsze są w związkach czy momencie w życiu, w którym gotowi są na rodzicielstwo.
@Matemit: ryzyko zajścia w ciążę przy prawidłowym stosowaniu prezerwatyw jest bardzo niskie. Jeśli dla kogoś to ryzyko jest nadal za wysokie to może albo dodatkowo używać kolejnej metody antykoncepcji (np. tabletek) albo np. uprawiać seks analny albo oralny.
Trzeba się liczyć z ryzykiem, jeśli ktoś nie umie ponieść konsekwencji seksu to zwyczajnie nie jest wystarczająco dojrzały, żeby rozpocząć życie seksualne i dla jego dobra lepiej by było gdyby sobie wypił szklankę
@trevoz: Czy ja dobrze rozumiem, że niektórzy postulują, aby wydawać SETKI TYSIĘCY ZŁOTYCH NA REFUNDACJĘ RAKA? Co mnie obchodzi, że ktośtam ma zagrożone zdrowie i życie? Dlaczego moje pieniądze mają iść na jakąś obcą osobę? Tak poza tym to chemioterapia jest nienaturalna i sumienie nie pozwala mi na nią płacić.
@trevoz: postulat jest o prawnej możliwości aborcji do 12 tygodnia xD nikt jeszcze nie mówi o tym, jak to finansować, bo nie ma w ogólne gruntu prawnego żeby takie rozmowy podjąć. a nawet jeśli miałaby być refundowana, to dlaczego nie? na przykładzie państw zachodnich widzimy, że edukacja seksualna zmniejsza odsetek aborcji, a możliwość antykoncepcji awaryjnej bez recepty lub spotkania się ze ścianą klauzuli sumienia również obniżałby ten odsetek.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@trevoz: ja rozumiem, że Pan tylko taki wizerunek swój stwarza w internecie w celu prowokacji do dyskusji. Jeśli jest inaczej to ja w takim razie zapytam gdzie Pan widzi problem?
@Nie_jestem_tak_madry_jak_Ty: problem widzę w tym, że po pierwsze należy chronić życie ludzkie i żadnej istoty ludzkiej nie powinniśmy móc zabijać.
Po drugie nie mozna oczekiwać od podatnika, że będzie płacił w podatkach na coś, co jest wbrew jego poglądom. Ja nie życzę sobie, żeby dzięki moim pieniądzom lekarze przyczyniali się do zabijania ludzi bez powodu, tak jak to jest w przypadku aborcji na życzenie.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@trevoz: mocne argumenty jak na swoją wizję poglądu na świat. Ja uważam osobiście, że nie jest to zły pomysł. A, że kilka "Julek" jak to nazywasz zasponsoruje Twoja kieszeń to na prawdę kosz niewielki. Bo jeśli przyjrzysz się co raz bardziej szerzącej patologii i innym zmianom społecznym taniej często wyjdzie Cię aborcja niż istnienie tego człowieka.
Jak ktoś nie umie zarobić 10zł na gumki albo tabletki to niech nie rucha


@trevoz: A jak ktoś nie umie zarobić na jedzenie, to niech nie je, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Popędu seksualnego u zdrowego człowieka nie da się wygasić "silną wolą".

Najskuteczniejsze metody antykoncepcji mają wskaźnik Pearla na poziomie ok. 0.2-0.5, co oznacza, że nawet przy w pełni prawidłowym stosowaniu w ciągu roku 2-5 na