Wpis z mikrobloga

Witam,
Chciałbym odwiedzić Sri Lankę, wydaje się być bardzo ładnym egzotycznym krajem. Mam jednak pewne obawy. Bardzo obrzydzają mnie hindusi, w sensie srają gdzie popadnie, śmiecą, są syfiarzami, ogólnie brud smród i ubóstwo. Z racji położenia geograficznego chciałbym zapytać czy ten kraj bardzo podobny jest do Indii ? Czy mentalność jest podobna ? Wole się nie #!$%@?ć na każdym kroku jak tam pojadę ...
#podroze #podrozujzwykopem
  • 7
@szkari: byłem na sri lance. piękny kraj, ludzie #!$%@?ący to jedynie tuk-tukarze. poza tym mega uprzejmi i mili. często robią coś ponad program. my np. mieliśmy nocleg w sigiryi bodajże za 15zł (!? coś takiego), a pani w cenie nam jeszcze śniadanie zrobiła, choć nie było o tym mowy :) w autobusie ludzie nam bagaże na kolana brali, żebyśmy nie musieli ich tryzmać między nogami, etc
@w00nski: a wypożyczenie samochodu wchodzi w grę ? czy raczej to ryzykowna sprawa ? Byłem w wietnamie i prowadzenie nie należało do przyjemnych, szczególnie w mieście ... panowała tam jedna zasada: nie umrzyj
a nie wiecie jak z covidowym pajacowaniem ? czytałem że trzeba się zatrzymywać tylko w certyfikowanych hotelach, ale coś mi tu śmierdzi bujdą ...
@bigger: wg mnie bardzo bezpiecznie. jeśli już czegoś miałbym się obawiać, to jakichś dzikich węży czy kromodyli w zbiornikach wodnych i poza nimi.
@szkari: wypożyczenie samochodu wg mnie (i wg wielu) to zły pomysł, gdyż jazda na SL to jazda zupełnie inna, niż w Europie - tam obowiązuje prawo większego i to w bardzo dosłownej skali. Rozmawiałem z tubylcami i mówili, że na drogach jest bardzo niebezpiecznie i wiele osób