Wpis z mikrobloga

@7160: Na rondzie nie skręca się w lewo i jak masz dwupasmowe rondo o ruchu niekierowanym (rondo nie turbinowe) to zjeżdżasz tylko w prawo i tylko z prawego pasa. Nie ma że zależy od auta, pogody. Rondo to też skrzyżowanie tylko o ruchu okrężnym, przy którym jak widać niektórzy dostają zawrotu głowy i robią takie fikołki.

Obejrzyj sobie kilka programów chociaż, może jeszcze się doszkolisz.
@Krupier: Nie rozumiesz, że sytuacja na drodze jest różna. Jak dajesz maleńki fragmencik całości to jest co innego niż widok całości. Cały czas tobie piszę, że ta kwestia nie jest dokładnie uregulowana w przepisach. Mozna zjechać z ronda w wewnętrznego pasa, aczkolwiek na tak dużym rondzie nie jest problemem zjechać na prawy i z prawego zjechać ze skrzyżowania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Podsumowując - wg eksperta 7160 jeśli zmieniasz kierunek jazdy w prawo na prostej jezdni to nie możesz go wykonać z jej lewej krawędzi, ale jeśli zmieniasz kierunek jazdy w prawo na prostej jezdni biegnącej po rondzie to możesz. Czego nie rozumiecie? XD
o na prostej jezdni to nie możesz go wykonać z jej lewej


@Krupier: Bredzisz - prosta, czy nie prosta nie ma znaczenia. Liczy się czy jest to skrzyżowanie, czy zjazd ze skrzyżowania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
o na prostej jezdni to nie możesz go wykonać z jej lewej


@Krupier: Bredzisz - prosta, czy nie prosta nie ma znaczenia. Liczy się czy jest to skrzyżowanie, czy zjazd ze skrzyżowania.

@7160:

I zjazd z ronda jest skrzyżowaniem z jezdnia biegnącą wokół wyspy ronda.

A nawet jakby przyjąć twoją teorię, że nie jest to ustawodawca i tak tego nie rozróżnia. Zjazd na posesję też nie jest skrzyżowaniem, a jednak
@szuwarek-mini: Aha - czyli ty z tych, którzy umieją jeździć tylko w swoim Pcimiu, bo akurat jutuber pcim pokazywał? A jak pojedziesz do Moskwy - tam jest dużo placów jak z mojego bohomazu - i co wówczas zrobisz? Do jutubera zadzwonisz?

Nie każde rondo jest takie piękne, bez żadnego ruchu. Są ronda z małą wysepką, zatłoczone. Wówczas jak nie włączasz kierunkowskazu - utrudniasz ruch tym co chcą się włączyć. Jak się
@szuwarek-mini: A i dlaczego ten niebieski stoi na lewymm pasie??? Przeciez trzeba zajmować prawy pas. W innym wątku jeden mi tłumaczy, ze "debile malujo stszałki" a należy na rondo ZAWSZE wjeżdżać prawym
@7160: widzę, że dyskusja z Tobą nie ma najmniejszego sensu. Pojechałbym dokładnie tak jak przedstawiłem Ci na obrazku. To, że nie umiesz go prawidłowo zinterpretować to świadczy raczej o Twoim ograniczeniu, że rozumiesz tylko swoje kwadraciki i na nich ktoś Ci musi domalować kropki, żebyś był w stanie połączyć fakty. Dla mnie zasady są jasne i zastosowałbym je dokładnie na rondzie które masz na obrazku jak i na tzw. rondach naleśnikowych,
@7160: bo umownie przyjmuje się, że jeśli zjeżdżasz w pierwszy lub drugi zjazd, to ustawiasz się na prawym, a jeśli w trzeci czy czwarty to zajmujesz lewy pas, aby móc objechać rondo wewnętrznym okręgiem. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie by objechać rondo z prawego pasa i prawym pasem, wtedy nadzieję się na takiego błazna jak ty, który mi zajedzie w końcu drogę z pasa wewnętrznego.
i na nich ktoś Ci musi domalować kropki, żebyś był w stanie połączyć fakty.


@szuwarek-mini: ROzumiem, ze dla ciebie to by było za trudne?

Czas masz - wklejasz mi obrazki, piszesz swoje tezy, ale kropek nie dasz rady narysować?

ondo nie zawsze jest rondem


@szuwarek-mini: Owszem - bo rondo to pojęcie potoczne. Są ronda, które nie są skrzyżowaniem o ruchu okrężnym.

różne zasady


@szuwarek-mini: Zasady są te same, ale
umownie


@szuwarek-mini: > stosujesz różne zasady w zależności od po

@szuwarek-mini: Aha.

. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie by objechać


@szuwarek-mini: A co stoi na przeszkodzie, żeby stanąć na lewym pasie i skręcić na rondzie w prawo?

Bredzisz. Tylko wyzywac potrafisz. Zero merytorycznej wiedzy. Wykute schematy rozumiesz - ronda z mała wysepką już nie.
i możesz na lewy zjechać z wewnętrznego.


@7160: nie możesz, o czym sam mówiłeś nawet wyżej, tylko że Ci się rondo pojawiło w mniejszej skali i nie ogarniasz. Wszelkie próby merytoryczne całkowicie się od Ciebie odbijają i zacząłeś ze stresu wycieczki osobiste pod adresem miejsca zamieszkania. Nie pozostałem Ci dłużny. Pasy na rondzie są jak droga prosta tylko po łuku i możesz poruszać się oboma pasami, ale w prawo skręcasz tylko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szuwarek-mini: w #!$%@?, co nie? XD

Ale ja już w innym wątku pisałem, że w sumie do niego nie można mieć do końca pretensji bo to ktoś inny musiał go tych bzdur nauczyć, a on je po prostu powiela dalej. Aczkolwiek nie chciał podać/nie pamięta nazwiska lub nazwy szkoły jazdy.

@7160: hej, czyli mogę sobie w taki sposób zmienić kierunek jazdy w prawo? W końcu to nie skrzyżowanie.
źródło: comment_16363777897huTueuTNZCJmBu71I7MwQ.jpg
@szuwarek-mini: Tak do niczego nie dojdziemy. Ja na wszystkie pytania odpowiadam, uzasadniam, tłumaczę. Ty powtarzasz w kółko swoje teorie. Na pytanie nie potrafisz odpowiedzieć, nawet nie próbujesz. Nie zrozumiesz, że jesteś w błędzie jeśli nawet nie spróbujesz swoich tez odnieść do innych sytuacji. Nie każde rondo jest piekne jak z obrazka. Są różne. Moja wiedza pozwala mi się zachowac prawidłowo i na dużym i na małym - od początku pisze, że
@Krupier: Jeśli to znowu fragment skrzyżowania (zjazd z ronda) to tak, możesz.

Zauważ, że ja na wszystkie twoje pytania odpowiadam, ty na moje nie potrafisz.
@7160: Do Ciebie całkowicie nie dociera, że na tym obrazku mógłbyś sobie namalować co chcesz i jak chcesz i ma całkowicie zaburzone proporcje. Podrzucasz scenariusz, który jest nierealny i tę kropkę mógłbyś nawet namalować jeszcze mniejszą, albo wcale, albo bardziej na prawo niż w centrum. Można założyć, że są tam dwa niewyznaczone pasy ruchu. Mogę Ci to narysować, nie ma problemu, ale jest to linia trasy całkowicie umowna, tak jak umowne
źródło: comment_1636378817mjk3xMRfEo2fVxHxOfXS4k.jpg
który jest nierealny


@szuwarek-mini: Co tu nierealnego?

Mówimy o teorii. WIem, że nie ma takich idealne szarych asfaltów i zielonych rond. To teoria.

dwa niewyznaczone pasy ruchu


@szuwarek-mini: Ja bym powiedział, ze 3 albo 4

Interpretuj to jak chcesz.


@szuwarek-mini: Interpretuje to tak, że jeździsz jak babcia, albo pijany dziadek. Po coe te slalomy? Blokujesz tym jadącym z góry skręcenie w prawo. Ja bym pojechał jak najbliżej wysepki.

Nie
@7160: widzisz i sam zaczynasz wycieczki osobiste, przestajesz panować nad nerwami.
I po tym co piszesz twierdzę, że tak, że dla Ciebie przepis ruchu drogowego to magia, a Ty wykazujesz przejawy trollingu. Jeśli przepisowe zachowanie na drodze to dla Ciebie styl pijanego dziadka, to okej. Wolę tak niż wymusić na kimś pierwszeństwo jak Ty, ale liczę, że ktoś się kiedyś w Ciebie wbije i zapłacisz za swoją głupotę. Mam tylko nadzieję,
Jeśli to znowu fragment skrzyżowania (zjazd z ronda) to tak, możesz.


@7160: nie, to zwykła jezdnia, al. Wojska Polskiego w Szczecinie, a z niej zmiana kierunku w prawo na jakąś posesję. To mogę czy nie?

Zauważ, że ja na wszystkie twoje pytania odpowiadam, ty na moje nie potrafisz.


@7160: jeszcze jakbyś odpowiadał zgodnie z przepisami PoRD to by było super.
może materiał wyżej mu trochę rozjaśni.


@szuwarek-mini: nie rozjaśni. On ma dwa problemy:

1. Nie rozumie, że manewr zmiany pasa ruchu i zmiany kierunku jazdy to dwa zupełnie inne manewry
2. Nie rozumie, że połączenie drogi zjazdowej/wjazdowej z drogą biegnącą dookoła wyspy na rondzie to osobne skrzyżowanie

Dla niego zjazd z ronda to zmiana pasa ruchu, a skoro połączenie ronda i zjazdu to nie skrzyżowanie więc wbił sobie do głowy, że
@szuwarek-mini: i jeszcze jako fun fact dodam, że swego czasu u nas policja robiła łapanki właśnie na takich "skręcaczy-ścinaczy" na tym rondzie. W tym zjeździe lewy pas jest bardzo krótki i od razu odbija dalej w lewo więc ludziom wbijali na niego bezpośrednio z wewnętrznego zajeżdżając przy tym drogę, którzy też chcieli na niego wjechać z zewnętrznego tak jak żółta linia. Oj, trzepanko ładne tam było, ładne.

Teraz już nie ma
źródło: comment_1636382393vdnk8juuw3r52ANoCCKXq2.jpg
jeszcze jakbyś odpowiadał zgodnie z przepisami PoRD to by było super.


@Krupier: Nie zmienia to faktu, że ty w ogóle nie odpowiadasz. I jeszcze jakbyś potrafił wskazać które przepisy łamię
@7160:

I jeszcze jakbyś potrafił wskazać które przepisy łamię


Art. 22 ust. 2 PoRD.

Dobra, wystarczy już. Zaorałem cię nie tylko ja, dostałeś materiały na uzupełnienie wiedzy, kończymy, a wątek niech wątek zostanie dla potomnych.
@7160: XDDD

Synek, ty nikogo nie zaorałeś, ty pokazałeś (kolejny raz) swoje braki w podstawowej wiedzy. To, że zaorałem (i wytknąłem twoje błędne rozumowanie tym podchwytliwym wpisem) ja to jeszcze pryszcz. Ale ciebie tutaj (i w poprzednim wątku) zaorała masa innych ludzi, a ty dalej brniesz w swoje urojone teorie nt. PoRD.

To musi być jakaś forma masochizmu. XD

I mówiłem, że cię odblokuję, po prostu kończymy ten wątek, który zostaje
źródło: comment_1636385570xJEtT26dY9YVZ6WpoYpsgM.jpg