Wpis z mikrobloga

Contrasty, shade'y itp bajery od GW bo to jest jednak genialny pomysł.
Bazy od innych, ważne żeby w butelce z dozowaniem. Konkretna firma zależnie od tego, który odcień akurat mi wpadnie w oko. Nie zauważyłem różnic w jakości (ofc. w zakresie farb do figurek ( ͡° ͜ʖ ͡°))
Fajnym bajerem są też tusze. Zwłaszcza w połączeniu z zenithalem lub gdy chcesz otrzymać efekt głębi lub szkła. Nie testowałem
@hoszin: kontrasty i szhade od GW
zwykle od vallejo
kupowane lokalnie albo wysylkowo ze sklepow modelarskich
plus sprawdzaj co jakis czas pepper.pl - ja tam kupilem zestaw vallejo 70pln taniej niz w sklepach
@hoszin: Vallejo i AK zwykłe i Scale 75 metaliki, od cytadeli biorę tylko washe akrylowe. Washe olejne sam mieszam z farb olejnych Rembrandta. Do tego jeszcze celulowzowe Mr. Hobby, ale to na specyficzne projekty no i oczywiście ichnie lakiery bezbarne i podkłady, bo IMO są najlepsze na rynku.
Gdzie? W lokalnym z bitewniakami i modelarskim.
@Pieron: @Aramil: @Aztec26626: @ugluck: @koziolek666: a moglibyście coś polecić do pomalowania Adeptus Mech? potrzebuję jeden oddział skitarii pomalować dla sprawdzenia i nie chciałem na to wydawać jakiś milionów cebuli a wszędzie w toturialach używają po 500 farbek, a chciałbym się w jakiś 5-6 zamknąć.
Chyba że gdzieś można jakieś mniejsze pojemniczki kupić?
@hoszin: Opcja ekspres:
1. Podkład*
2. Główny kolor bazowy lub contrast wedle gustu
3. Wybrany metallic
4,5. Kolory uzupełniające główny wybrane z koła barw
*
6. Cieniowanie (np. Nuln shade)****
(opcja) 7,8 bardzo przydatne są czarna/biała do robienia odcieni aktualnych barw. Najlepiej razem z mokrą paletą.

W kwestii oszczędności, mniejszych pojemników raczej się nie stosuje, ale ludzie nieraz wyprzedają farbki. Dodatkowo w sklepach zdarzają się eventy z nauką malowania. To dobra
@hoszin: jeżeli chcesz się zmieścić w kilku kolorach, to trzeba pokombinować :) Zakładam, że malujesz klasyczny schemat marsa w kolorze czerwonym.

1. Podkład – zamiast klasycznego czarny/biały/szary wybierz podkład w kolorze czerwonym lub metalicznym. Jak się boisz takich eksperymentów, to bierzesz zwykły podkład w sprayu. Jak spray za drogi, to weź podkład dedykowany pod nakładanie pędzelem.
2. Baza – W zależności od wybranego podkładu wybierasz „przeciwny” tzn. przy metalicznym podkładzie Vermillion